„Nevím, čím to je. Prostě se mi daří a jsem za to rád. Nic velkého jsem před sezonou nezměnil, ale nějaké body jsem udělal už na začátku, začal jsem si věřit a zatím se mě to drží. Udělám všechno pro to, aby se mě to drželo až do konce," říká spokojený 32letý rodák z Uherského Brodu, který si v olomouckých barvách kroutí už svou třetí sezonu a dodává: „Trenéři nás obránce tlačí do střelby a já se toho snažím držet. Střílím vždy, když to jde. A zafungovalo to i dnes. Dostal jsem puk na modrou a střílel. Řekl bych, že gólman neviděl přes klekajícího si obránce."

Komu se ale v poslední době střelecky absolutně nedaří, tak to je karlovarský celek. Z posledních tří zápasů skóroval pouze v zápase na Hané, což bylo dílem dáno i šťastným odrazem. „Věděli jsme, že se Varům v posledních zápasech příliš střelecky nedařilo a chtěli jsme je v tom za každou cenu udržet. A kromě toho jednoho zaváhání se nám to dařilo. Do ničeho většího jsme soupeře nepustili," libuje si.

Zdroj: Deník

Ani Habal Moru nezastavil

Od další prohry pak Západočechům nepomohl ani gólman Vladislav Habal, který do branky energetiků nastoupil teprve popáté v sezoně a v zápase samotném si připsal 27 vesměs velmi kvalitních zákroků.

„Ráno jsme si ještě mysleli, že bude v brance Frodl, ale ten snad nakonec ani nepřicestoval. Nějak jsme to ale neřešili. Do zápasu jsme šli se stejným plánem, jako by tam byl. A musím uznat, že Habal chytal fakt dobře," vylíčil situaci borec, kterému se proti Karlovým Varům v letošní sezoně opravdu daří. Ve třech vzájemných zápasech si totiž připsal vždy po jedné přesné trefě. „Trochu jsem na to myslel a jsem rád, že to pokračuje. Ale neřekl bych, že to je můj oblíbený soupeř. Je to asi jen dílo náhody," usmál se.

Zlepšují se přesilovky?

V podstatě celý obrat proti Západočechům proběhl v přesilových hrách. Ve statistice jejich úspěšnosti jsou sice Hanáci až na úplně posledním místě s ani ne sedmnácti procenty, v posledních zápasech si ale tuto statistiku alespoň trochu vylepšili. A to i díky zápasu proti Plzni, kde při početních výhodách nasázeli Tomajkovi svěřenci hned pět gólů ze sedmi.

Extraliga: HC Olomouc - HC Energie Karlovy Vary (17.1.2024)
FOTO: Tři body jsou doma. Mora po úspěšném obratu zdolala karlovarskou Energii

„Po zápase si to vždy v šatně vyhodnotíme a následně se snažíme na tom pracovat. Vždycky to samozřejmě může být i lepší, ale jsme rádi, že z přesilovek nějaké góly dáváme a pomáháme si tím," vysvětluje.

Doma je doma…

O co se ale Mora může v této sezoně, a zvláště v poslední době, opravdu opřít, je domácí prostředí. Celkově totiž v plecharéně uhráli z osmnácti zápasů 34 bodů a jsou v této tabulce na šestém místě. Z posledních deseti domácích střetnutí jich navíc vybojovali devatenáct ze třiceti možných.

„Těžko říct, čím to je. Hraje se nám ale tady dobře, věříme si a i když dostaneme první gól, tak víme, že ten zápas můžeme klidně otočit a vyhrát. Za tohle musíme poděkovat i našim skvělým fanouškům, kteří nám vytvářejí vynikající atmosféru," přemítá a na úplný závěr ještě dodává: „Musíme ale začít vozit body i zvenku."