„Utkání se mi samozřejmě nehodnotí dobře. I proto, že bylo pro diváka nepochybně škaredé. Rozkouskované, s velkým počtem vyloučených," kritizoval olomoucký trenér Jiří Dopita.

Podobně zápas hodnotil i boleslavský kouč Marian Jelínek.

„Mnoho hokejové krásy tohle utkání určitě nepobralo, ale my musíme být spokojení. Vůbec poprvé v sezoně jsme vybojovali šest bodů za jeden víkend, krom toho jsme vyhráli potřetí za sebou," vyzdvihl Jelínek.

Z utkání uplynulo 34 sekund a na trestnou lavici putoval již třetí hráč.

Škodováci přesilovku čtyři na tři bleskově využili. Výborný si sjel na kruh a prostřelil Trvaje.

Mora mohla vzápětí vyrovnat. Po rychlém výpadu do boleslavské obrany Dlouhý střílel jen do Ritticha.

Poté přišlo další olomoucké vyloučení a druhý gól. Hruška zopakoval stejnou akci jako Výborný na levém křídle a trefil se do šibenice.

Hostující lavička si již ve čtvrté minutě musela vzít oddechový čas.

Jenže Hanáci hráli nadále mizerně. Do šancí se nedostali ani v přesilovkách.

Naopak domácí další početní výhodu využili. Lenc zůstal zcela sám před Trvajem a olomouckého gólmana prostřelil.

„Průběh zápasu se odvíjel od našeho náskoku, ke kterému jsme přišli velmi rychle a poměrně lacino. Podařilo se nám proměnit přesilovky," řekl Jelínek.

Ani po přestávce se na olomoucké hře nic nezměnilo. Hosté se do útoku téměř nedostali a rušno bylo hlavně před brankou Mory.

Škodováci se dostali do přečíslení, a Čermáka vychytal Trvaj.

V polovině zápasu při vlastní přesilovce Dlouhý loktem fauloval do obličeje Broše a vyfasoval trest na pět minut a do konce.

„Velmi nás mrzí faul na Michala Broše. Určitě můžu mluvit za Radka Dlouhého, když řeknu, že to nebyl úmysl. Faul to byl, o tom není pochyb, ale Radek to takhle určitě nechtěl," okomentoval tvrdý zákrok olomoucký kouč.

O chvíli později byl vyloučen Majeský, kterého následoval Skrbek s trestem 2 + 2.

Trvaj se měl co ohánět, a když už se nestačil přemístit, na brankové čáře mu vypomohl Vyrůbalík.

Hosté tyto krušné chvíle přečkali bez gólové pohromy.

Po 29 sekundách třetí třetiny na trestnou lavici zasedli Majeský s Cibákem a hosté byli opět ve třech.

Škodováci však dvojnásobnou přesilovku odflinkli a skóre se neměnilo.

Další přesilovku čtyři na tři ale už Stříteský využil a bylo to 4:0. Vzápětí se sám na olomouckou branku řítil Musil a Trvaj musel zasahovat.

V samotném závěru si dvě dvojnásobné přesilovky zahráli i Kohouti. Patera s Hermanem upravili konečné skóre na 4:2.

Extraliga pokračuje 24. kolem již v úterý, kdy Mora na domácím stadionu hostí Plzeň.

BK Mladá Boleslav – HC Olomouc 4:2 (3:0, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 1. D. Výborný (Stříteský, Broš), 4. M. Hruška (Klimenta, Broš), 16. Lenc (Mikulík, D. Výborný), 47. Stříteský (D. Výborný, Mikulík) – 59. Patera (Marosz, Houdek), 60. Herman (Zuzin, Skrbek). Rozhodčí: Hradil, Šír – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 11:13, navíc R. Dlouhý (Olomouc) 5 min. a do konce utkání. Využití: 4:2. Diváci: 3790.

Mladá Boleslav: Rittich – Stříteský, Vidmar, M. Hruška, Kučný, Robar, Trška, R. Čermák – Mikulík, Broš, Klimenta – Jarůšek, D. Výborný, Lenc – M. Látal, Vrbata, Pacovský – Rys, Musil, Kubica. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

Olomouc: Trvaj – Vyrůbalík, Majeský, Skrbek, Houdek, Ondrušek, Škůrek, Rašner – Cibák, Marosz, Rác – Buc, Patera, Matai – Laš, Herman, Zuzin – R. Dlouhý, J. Knotek, Kucharczyk. Trenér: Fiala a Dopita.