„Uvědomovovali jsme si, že by série mohla být hodně dlouhá. To našemu výkonu napomohlo. Družstvo nebylo hlavně nervózní," ocenil olomoucký trenér Petr Fiala.

Trvaj vychytal první nulu pro Olomouc. Děkuji fanouškům, vzkázal

Na začátku zápasu se do velké šance dostal Urban, ale z brankoviště netrefil branku.

Kohouti se do tlaku dostali v přesilovce. Marosz dostal ideální přihrávku mezi kruhy, ale místo střely ještě hledal spoluhráče.

Hosté se dostali do přečíslení, Vampola však Trvaje ani nadvakrát nepřekonal. Olomoucký gólman zneškodnil i nebezpečnou střelu Balaštíka.

„Hosté měli šance. Kdyby je proměnili, tak by zápas vypadal jinak," poznamenal Fiala.

Po přestávce převzali iniciativu domácí. Rachůnek přihrávkou zpoza branky našel Laše, ten ale proti Lašákovi neuspěl.

Bílí Tygři se znovu dostali do přečíslení, se střelou Radivojeviče si Trvaj poradil.

Mora udeřila při přesilovce v polovině zápasu. Velký závar ještě gólem neskončil, ale při dalším střídání už byli Hanáci úspěšní. Škůrek dostal skákavou přihrávku na modrou, puk zpracoval a poslal ho do sítě.

Poté se ještě Laš v oslabení řítil do brejku, jenže jeho bomba mířila těsně vedle. Těsně před druhou sirénou předvedl ukázkový slalom Zuzin, nahrál Vyrůbalíkovi, jenž prostřelil Lašáka.

Na začátku třetí třetiny se hosté v přesilovce dostali do velkého tlaku. Olomoucká defenziva odolala. Když Hanáci přečkali dvě Staňkova vyloučení, bylo rozhodnuto.

„Fauly jsme soupeři dali šanci skóre zkorigovat. Střely jsme blokovali a moc puků se do brankového prostoru nedostalo. Podali jsme kolektivní výkon, za který musím všechny hráče pochválit," ocenil Fiala.

Nyní Kohouty čeká třízápasová série na soupeřových stadionech, která začíná v úterý na Spartě.

HC Olomouc – Bílí Tygři Liberec 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 30. Škůrek (Herman, Laš), 40. Vyrůbalík (Zuzin). Rozhodčí: Homola, Šír – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 5500 (vyprodáno).

Olomouc: Trvaj – Staněk, Vyrůbalík, Houdek, Srkbek, Ondrušek, Škůrek – Rác, Marosz, Cibák – Kucharczyk (41. Diviš), Patera, Dlouhý – Zuzin, Herman, Laš – Buc, Knotek, T. Rachůnek. Trenéři: Fiala a Dopita.

Liberec: Lašák – Šimek, Výtisk, Voráček, Vitásek, Derner, Gřegořek – Balaštík, Filippi, Radivojevič – Bakoš, Vampola, Bulík – Bartek, P. Jelínek, Krenželok – Jass, Urban, J. Vlach. Trenéři: Čada a Černý.