„Bylo to o gól, pak se to vyrovnalo, ale když budu mluvit o koncovce zápasu, tak to by se nám vůbec nemělo stávat. Dnes jsme ztratili body,“ kroutil hlavou domácí trenér Jan Tomjako.

„Měli jsme štěstí,“ pokrčil rameny jeho protějšek Vojtěch Šik.

Hokejisté Olomouce proti Karlovým Varům.Hokejisté Olomouce proti Karlovým Varům. Karel PlášekZdroj: Deník/Petr Pelíšek

Když Jan Káňa po 28 sekundách třetí třetiny otočil skóre na 3:2, plecharéna bouřila a málokdo by si vsadil na hosty. Jenže na konci 46. minuty přišlo vyloučení Jana Švrčka, přesilovka Energie a v ní pas Rachůnka na Dávida Grígera, který prostřelil Branislava Konráda a srovnal.

Před zmíněnými klíčovými momenty viděli diváci v Olomouci čtyři branky, všechny padly v prostředním dějství. Nejprve předvedl důraz na brankovišti Karel Plášek. Pak ale přišly dvě dokonalé střely zápěstím hostů, přesně pálili Martin Kohout a Ondřej Beránek.

Vyrovnaný stav před třetím dějstvím zařídil z přesilovky přesnou ranou od modré Alex Rašner. Mora byla výrazně střelecky aktivnější, rozhodovalo se ale v čase 59:59, na což budou oba celky asi ještě dlouho vzpomínat.

Na zápas nezapomene ani devatenáctiletý kapitán olomoucké juniorky Jan Kučera, který si připsal extraligový debut. Rodák ze Šumperka a odchovanec Draků strávil na ledě necelých sedm minut a v první třetině se dostal i do slibné šance.

„Byl to hodně vyrovnaný zápas. Šance byly na obou stranách,“ zmínil ještě Jan Tomajko.

Hanáci pokračují v nastoleném trendu posledních střetnutí – výhru střídá porážka. V tabulce extraligy to znamená šestou příčku, při pohledu za sebe ale kohouti vidí v těsné blízkosti nebezpečné duo Plzeň – Hradec Králové.

SK Sigma Olomouc - AC Sparta Praha, Jan Navrátil
Navrátil měl střídat, pak vystřihl vyrovnání: Kritiků je milion, fanoušků málo

HC Olomouc – HC Energie Karlovy Vary 3:4 (0:0, 2:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 22. Plášek ml. (Kusko, Rašner), 38. Rašner (Olesz), 41. J. Káňa (Orsava, Rutar) – 28. Kohout (Havlín, Redlich), 36. O. Beránek (Černoch, Mikyska), 47. Gríger (Rachůnek), 60. Kohout (Mikyska). Rozhodčí: Hribik, Obadal – Ondráček, Rožánek. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Diváci: 3 927.

Olomouc: Konrád – Ondrušek, Dujsík, Rašner, Škůrek, T. Černý, Švrček, Řezníček – J. Káňa, Knotek, Orsava – Plášek ml., Kusko, Navrátil – Klimek, Kučera, Bambula – Olesz, Anděl, Rutar. Trenéři: Tomajko a Žabka.

Karlovy Vary: Lukeš – Huttula, Mikyska, Stříteský, Bartejs, Dlapa, Havlín, Rulík – Koblasa, Černoch, O. Beránek – Rachůnek, Gríger, Koffer – Juusola, Hladonik, Kofroň – Redlich, Jiskra, Kohout. Trenéři: Bruk, Skuhravý a Šik.