Úvodní zápas doma zvládl HC Uničov 5:2 i díky hattricku Miroslava Kuby. Tento útočník sice tentokrát bodově mlčel, ale zastoupili jej jiní spoluhráči.

Po bezbrankové první třetině se chvíli před polovinou střetnutí prosadil v přesilové hře soupeře Jakub Heža. Přesně ve 34. minutě na něj pak navázal v dalším oslabení Petr Žajgla a Orli vedli 2:0.

Dlouho to vypadalo na pohodlný postup, jenže v samotném závěru si hosté cestu k vítězství zkomplikovali. Nejprve byl v 57. minutě do konce zápasu vyloučen Marek Fekiáč a nabídnutou přesilovku využil v čase 57:49 Šimon Puzoň a Frýdek-Místek byl na dostřel.

Program finále

Orlová - Uničov (SO, 11. března, 17.00)
Uničov - Orlová (PO, 13. března, 18.00)
Orlová - Uničov (ST, 15. března, 18.00)
Uničov - Orlová (PÁ, 17. března, 18.00)
Orlová - Uničov (NE, 19. března, 17.00)

A co víc, pokračoval v početní převaze. Ta se navíc minutu a třináct vteřin před koncem zdvojnásobila. A diváci se měli stále na co těšit. Půl minuty před koncem se strhla dokonce bitka a duel skončil pro uničovského Jaroslava Spurného a domácího Martina Valíčka.

Uničov oslabení tři proti šesti již ubránil a po výhře 2:1 postoupil do finále, v němž se střetne s Orlovou, která jasně opanovala základní část, v níž prohrála pouze jediné utkání.

V play-off vyřadila nejprve Český Těšín a následně Horní Benešov, kde ve druhém zápase otočila ve třetí třetině nepříznivý vývoj z 0:2 na 5:2.

Uničov s Orlovou v sezoně obě utkání prohrál - doma 2:5 a venku 2:4. Úvodní duel finále se hraje v sobotu 11. března v Orlové, následuje pondělní utkání v Uničově. Hraje se na tři vítězná utkání a jednotlivé duely jsou naplánované ob den.

HC Frýdek-Místek B - HC Uničov 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 58. Puzoň – 29. Heža (Spurný, Fekiáč), 34. Žajgla (Handl). Rozhodčí: Novák, Vítek - Cygal, Mareček. Vyloučení: 16:13. V oslabení: 0:2. Diváci: 257.

Uničov: Šoustal — Fekiáč, Halouska, Spurný, Klvaňa — Vrána, Heža, Handl, Kratěna, Šimo, Chytil, Rosecký, Žajgla, Kuba.