„Všechno vychází z hlavy. Práce na trénincích směřovala ke střelám, k důrazu před bránou, clonění. A myslím, že se to vrátilo," vysvětloval proměnu čtyřiatřicetiletý slovenský útočník.

Na sedm gólů čekali olomoučtí fanoušci téměř dva roky. Ulevilo se vám po přestřelce?
Čekali jsme na to už velmi dlouho. Myslím, že všechno vychází z našeho přístupu na tréninku. Každý věřil, že i takové zápasy přijdou. Šli jsme tomu naproti.

Byly klíčové ty první dva góly, kterými jste orámovali začátek a konec úvodní třetiny?
Samozřejmě. První gól do sítě soupeře je strašně důležitý, to nám pomohlo i tentokrát. Ale dlouho to bylo vyrovnané, není náhoda to, kde se Litvínov nachází v tabulce. Čekali jsme bojovný zápas, že se to bude dotahovat o gól. Ale začalo nám to tam padat. Strašně důležité bylo, že jsme nepolevovali a hráli jsme furt stejně.

Změnilo se něco ve vaší hře po tom horším období?
Když to nepadá a nedaří se, je důležité to, jak k tomu přistupujete společně s trenéry. Dělali jsme vše proto, abychom našli nějaký recept, začali se na ledě lépe cítit a hlavně abychom si v hlavách věřili, že na to máme.

Za víkend s Kometou a Vervou máte šest bodů. Povězte, kolik byste jich brali ještě předtím?
To je právě otázka, kterou jsme si ani nemohli dávat. A to hlavně z hlediska našeho postavení v tabulce. Je to pro nás obrovský bonus, že jsme takové zápasy zvládli. Věřím, že nás to vnitřně posune dál.

Dá se říct, že krize je za vámi?
My jsme ani nevnímali nějakou krizi. Měli jsme šance, soupeře jsme dokázali přestřílet, ale vždycky jsme udělali nějakou zbytečnou chybu, nedbalost. Toho jsme se museli vyvarovat, což bylo vidět v těchto dvou zápasech.

Mívali jste problém s koncovkou, teď jste v posledních dvou duelech nastříleli dvanáct branek. Čím to je?
Všechno vychází z hlavy. Práce na trénincích směřovala ke střelám, k důrazu před bránou, clonění. A myslím, že se to vrátilo.

Připsal jste si tři asistence, ale své šance jste spálil. Co chybělo?
No ještě že to tam klukům napadalo (úsměv). K těm svým šancím už se ani nechci vracet, důležité bylo, že jsem se do nich vůbec dostal. A týmu jsem snad taky nějak pomohl.

Evidentně vám sedla i souhra v první lajně s Lašem a Knotkem.
Nehráli jsme spolu ještě moc zápasů, je tam ještě hodně co zlepšovat. Hlavně abychom si věřili. Ale zatím to funguje, je třeba hrát tak, aby to vydrželo co nejdéle.