Dvojzápas s Kometou Brno a Hradcem Králové dal Kohoutům pořádně zabrat.

„Aniž bych chtěl snižovat výkon Hradce, my jsme nehráli to, co s Kometou. Prostě na to nebyly síly,“ hodnotil osmadvacetiletý hokejista, který zdůraznil, že by podmínky pro oba celky měly být vždy stejné.

Společně se spoluhráči si chce v pátek (domácí zápas od 17.00) spravit chuť proti mateřským Vítkovicím, v neděli pak na ledě Litvínova. Lehké to ale rozhodně nebude, oba soupeři jsou na startu extraligy rozjetí.

V Hradci Králové to nebyl optimální výkon, poprvé jste nebrali ani bod. Museli jste si ten zápas vyříkat?
Něco jsme si k němu řekli, neodehráli jsme ho podle našich představ. Nechci, aby to vypadalo jako nějaké výmluvy, ale musím říct, že jsme v sobotu odehráli velice náročný zápas s Kometou, který šel navíc do prodloužení. Celý zápas jsme dotahovali, nakonec se nám povedlo vyrovnat, a i když jsme na nájezdy prohráli, myslím, že jsme odehráli super zápas. Zvlášť s takovým týmem jako je Brno. Bohužel, hned na druhý den jsme jeli do Hradce, a aniž bych chtěl nějak snižovat jejich výkon, my jsme nehráli to, co jsme hráli s Brnem. Prostě na to nebyly síly. Na druhou stranu musím zmínit, že Hradec hrál dobře, jezdil, ale soupeř vždycky hraje to, co mu dovolíte. Taky je fakt, že jsme tam dostali i laciné branky, takže bylo potřeba si říct, na čem zapracovat.Zregenerovat během necelých 24 hodin, i když jste stále na začátku sezony, asi není jednoduchý úkol.
Pokud mám mluvit za sebe, tak proti Brnu jsem hrál svůj první zápas po pěti týdnech. Pak hrát hned na druhý den… Měl jsem toho celkem dost. I kluci cítili, že to není úplně ideální. Když se hraje dva dny za sebou v play-off, je to jiné, pro oba týmy stejné, ale Hradec hrál ve čtvrtek, a pak až v neděli. Ale holt, takhle se to teď udělalo, takže nám nezbývá, než se s tím nějak poprat. Další týden nás čeká to stejné, v pátek hrajeme se Spartou a hned nato v sobotu v Liberci. Tam bude ale výhoda, že Liberec bude v pátek hrát taky, rovněž bude mít zápas v nohách. Myslím si, že takhle by to mělo být, když už se tak hraje. Ale ne aby jeden tým odpočíval a druhý hrál dva zápasy ve dvou dnech.

Dá se ze zkušenosti z tohoto dvojzápasu nějak čerpat pro ten, co vás čeká proti Spartě a Liberci?
Za sebe bych řekl, že ten druhý zápas by se měl hrát trochu chytřeji. Nebláznit, odehrát to zkušeněji, vyvarovat se hrubek. Hráči Hradce šance měli, ale góly, co dali, byly, kromě jednoho z přesilovky, po situacích, kdy jsme je v obranném pásmu nepokryli, trochu jsme jim to darovali. Beru, kdyby nás tam vyťukali, ale bylo to po chybách. Příště se toho chceme vyvarovat. Už jsme si to jednou vyzkoušeli, podruhé budeme vědět, do čeho jdeme. Věřím, že ten další dvojzápas bude lepší. Za minulý víkend jsme získali jen jeden bod, teď jich chceme určitě víc.

Už jste zmínil, že jste naskočil do rozjetého vlaku. Jak se zdravotně cítíte?
Zdravotně je to v pohodě, ale výpadek je znát. To předzávodní období je takové těžké, hodně se trénuje. U mě to bylo více méně tak, že to, co jsem natrénoval, jsem ztratil, takže jsem musel jet od začátku. Návraty po zranění celkem bolí, ale nezbývá, než se s tím poprat. Každým zápasem to bude lepší.

Můžete prozradit, co vás trápilo?
Měl jsem natažený přitahovač a po deseti dnech, kdy jsem zkoušel se vrátit, jsem si to obnovil, takže ta rekonvalescence se trochu protáhla. Teď už to ale drží, musím zaklepat. Doufám, že to bude v pohodě.V pátek vás čekají Vítkovice. Jsou pro vás osobně zápasy s nimi stále něčím speciálním?
Už jsem tu třetí rok, těch zápasů pro nim jsme už odehráli celkem dost. Momentálně tam nejsem už ani s nikým v kontaktu, takže už to tolik neřeším. Samozřejmě to pro mě ale bude vždycky klub, ve kterém jsem vyrostl, jsem jejich odchovanec, a pořád je to tak, že jsem tam odehrál většinu své kariéry. Nyní jsem ale v Olomouci a chci je pokaždé porazit. Snad se to teď povede.

Paradoxně je těch „vítkovických“ kamarádů teď možná víc tady než tam, že? Zbyněk Irgl, Petr Kolouch…
Přesně tak (směje se).

Vypíšete společně s nimi nějakou interní týmovou sázku?
Určitě něco vypíšeme. Pokud se vyhraje, nebo uděláme nějaké body, do kasy něco dáme. Snad to klapne a budeme moct něco přispět.

Vítkovice zatím v každém utkání bodovaly. Motivuje vás jim tuto šňůru přetrhnout?
Každého ta první bezbodová porážka v sezoně čeká, a určitě by bylo fajn jim to uštědřit hned v pátek.

DAVID JAHODA