Severočeský tým patří 
k největším překvapením této sezony. V posledních zápasech však Vervě chyběl nejproduktivnější hráč František Lukeš a také reprezentační gólman Pavel Francouz. Tým tak ztratil vyhraný zápas ve Zlíně 5:6 v prodloužení a následně doma prohrál 0:1 se Slavií.

Na Hané se ale problémy soupeře příliš zaobírat nechtějí. „Spoléhat se na to nedá. Určitý vliv to ale na mančaft má, protože to jsou vynikající hráči. Budeme hrát stejně zodpovědně, jako by mančaft měli kompletní," řekl olomoucký trenér Jiří Dopita.

Francouz by navíc v Olomouci již mohl nastoupit. „Uvidíme. Nemá cenu se tím zabývat. Nemůžeme spoléhat na to, že budou oslabení a zápas bude jednodušší," nabádá Dopita.

Olomoucký kouč naopak vyzdvihl, jak se severočeskému týmu zatím daří. „Mohou být ve velké pohodě. Hrají výborně," ocenil Dopita vydařený litvínovský začátek sezony.

Mora první vzájemný zápas v Litvínově sice prohrála 1:3, ale favorita přestřílela a mohla pomýšlet na body. „Neodehráli jsme špatné utkání. Měli jsme špatný nástup, pak jsme ale hráli velmi dobře. Soupeř hraje jednoduchý hokej a spoléhá na výborné přesilovky," upozornil Dopita na silné stránky soupeře.

Zároveň věří, že jeho svěřenci budou mít o motivaci proti přednímu týmu extraligy postaráno. „Doufám, že se na zápas dobře připravíme 
a kluci se budou chtít proti favoritovi vytáhnout," poznamenal Dopita.

I když Kohouti narazí na silný tým, stále zůstanou u své taktiky. „Přesilovky a další věci si samozřejmě rozebereme. Jinak ale budeme předvádět svou hru," uvedl Dopita.

Vzhledem k televiznímu přenosu a pozdějšímu začátku tentokrát stadion zřejmě vyprodaný nebude. „Uvidíme, co to udělá. Na druhou stranu ten soupeř je v popředí tabulky. Doufám, že to diváky přiláká," dodal Dopita.

---

Bude to běžný zápas, říká Matai, jež v Litvínově vyrostl

V Litvínově hokejově vyrůstal a dnes se proti svému bývalému klubu postaví na pravém křídle druhého útoku.

Jakub Matai ale toto utkání nijak výjimečně nevnímá. „Beru to jako každý jiný zápas. V Litvínově jsem ale od osmé třídy a dařilo se nám. Spoustu kluků znám," připomněl 21letý útočník.

Zároveň si všiml posledních dvou překvapivých proher Vervy, při kterých týmu chyběl Lukeše a Francouz. „Jsou sehraní a každá absence je znát. Ve Zlíně dostali dokonce šest gólů. Tolik snad v této sezoně ještě neinkasovali," divil se Matai.

Olomouckým hokejistům se daří a proti favoritovi 
v domácím prostředí nejsou bez šancí. Na druhou stranu druhý útok spolu s Mataiem do produktivity příliš nepřispívá. „Hlavně že se daří celému týmu. Věřím, že když dáme jeden dva góly, tak se to zlomí," dodává.