Dohromady 71 střel, ale jenom tři góly. Na jednu přesnou trefu potřebovali Kohouti v úvodních dvou utkáních nové sezony přesně 23,6 střel. Zatímco v sezonní premiéře na ledě Vítkovic do sítě procpali dvě z 29 ran, doma proti Mladé Boleslavi jen jednu z 41.

„Myslím, že s Mladou Boleslaví jsme si i zasloužili vyhrát. Ale nedali jsme nějaké tutovky, takže se to nepovedlo,“ konstatuje obránce Tomáše Dujsík. „O to víc jsme teď nahecovaní, abychom tu střeleckou potenci zlepšili. Nejlépe hned ve Zlíně,“ říká odhodlaně.

Ten je na tom ještě hůř než Hanáci. Berani taky dali tři branky, ale potřebovali na to dokonce o deset střel víc. A co je hlavní, na svém kontě nemají ani jeden bod. Stejně jako poslední Kladno a předposlední Pardubice. „Tím, že ještě nemají ani bod, to z jejich strany bude určitě o to vyhrocenější,“ myslí si důrazný obránce.

Olomouckým hokejistům to na Zlín poslední dobou jde. Nejenže vyhráli obě přípravná utkání, ale taky poslední tři extraligová střetnutí. Dujsík ale tvrdí: „Určitě bych to nebral na zřetel. Každý zápas je jiný, zvlášť se Zlínem to bývá hodně těžké. Je to nepříjemný soupeř, těžko se proti němu hraje. Zápasy na jeho ledě osobně rád nemám,“ uvádí. Zároveň věří, že Mora vítěznou sérii s Berany natáhne. „Když dáme víc než jeden gól, můžeme vyhrát.“

Dujsík: Vary budou rok od roku lepší

O dva dny později budou Kohouti hostit Karlovy Vary, které jsou po dvou kolech bodově stoprocentní. Energie přehrála právě Zlín a taky Pardubice. „Vstoupili do soutěže dobře. Jádro je tam pospolu nějaký čtvrtý rok. Jsou tam mladí kluci, kteří se spolu postupně zlepšují. Stávající se z nich dobří hokejisté, někteří měli už i pozvánky do reprezentace. Ten tým bude rok od roku lepší,“ uvažuje 26letý bek, který načíná na Hané třetí ročník.

Než zavítal mezi Kohouty, hrál právě na západě Čech. Vzájemné zápasy mu ale už adrenalin nezvedají víc než jakékoliv jiné. „Ve Varech jsem hrál jen jednu sezonu, dost kluků se tam obměnilo. Na druhou stranu to jádro, se kterým jsem hrával, tam zůstalo. Takže určitě nějaké zprávičky proběhnou,“ přiznává rodák z Brna.

Mora měla s Karlovými Vary v minulém ročníku bilanci – okřídleným rčením řečeno – „můj dům, můj hrad“. Doma vyhráli svěřenci trenérů Motáka a Tomajka 4:1 a 2:1 po prodloužení, na ledě soupeře si ale ani neškrtli. Padli 0:5 a 0:2. „Hostující mančaftům se celkově hraje ve Varech docela blbě. Pamatuju si, že i když jsme tam jezdili s Kometou, tak dost často jsme se vrátili domů bez bodů,“ vzpomíná zadák, který doufá, že by v této sezoně už konečně mohl odehrát kompletní zápasovou porci. „Už ani neklepu, moc to nefunguje, takže už jen věřím. Snad mi to zdraví vydrží,“ usmívá se.

V nové sezoně navázal na spolupráci s Janem Švrčkem, která jim fungovala už v uplynulém ročníku. „Švrk je extraligová stálice, výborný defenzivní obránce. Hraje obětavě, tvrdě, má ty svoje vylehávačky,“ chválil parťáka, s nímž bude dělat vše pro to, aby zlínský i karlovarský útok zůstaly mlčet.

Páteční utkání ve Zlíně startuje v 17.30, domácí duel s karlovarskou Energií začíná v neděli v 17 hodin.