Šternberští hokejisté na ledě druhého týmu základní části prohráli 1:6 a 1:3. V prvním utkání se hostující taktika zhroutila již po třinácti minutách, kdy třikrát inkasovali.

„Chtěli jsme hrát od začátku zodpovědně z obrany, ale první tři branky jsme soupeři umožnili sami, protože jsme nehlídali střední pásmo. Domácí rychle nabruslovali a jezdili sami na branku,“ upozornil na největší problém šternberský trenér Lubomír Fischer.

V odvetě Hanáci udrželi nerozhodný stav až do závěru druhé třetiny. Pak ale dvakrát inkasovali a favorit si dvougólový náskok udržel až do konce. „Druhou zlomovou branku jsme dostali v oslabení a třetí dokonce při naší přesilovce,“ vyzdvihl šternberský kouč klíčové momenty.

Série pokračuje již dnes na šternberském stadionu a domácí by si rádi zahráli i čtvrtý zápas. „Budeme bojovat o prodloužení série,“ slibuje Fischer.

Výhody domácího prostředí stoprocentně využili i přerovští hokejisté, kteří Valašské Meziříčí zdolali 5:0 a 3:1. Skóre prvního duelu sice vypadá jednoznačně, s čímž ale přerovský asistent Lubomír Václavíček nesouhlasí.

„Hosté byli až do stavu 3:0 pořád nebezpeční. Soupeř hrál poměrně dost přesilovek. Můžu pochválit brankáře Láníčka, protože v důležitých momentech utkání nás podržel, a také obránce Faltýnka a Rajnohu,“ vyzdvihl Václavíček přínos opor.

V odvetě byli Bobři ještě víc zarputilejší. „Hosté chtěli za každou cenu vyhrát a to bylo při hře vidět. Pokud jsou na puku a dostanou se do přesilovek, tak jsou hodně nebezpeční,“ uvedl Václavíček.

Také proto bude další program čtvrtfinále na valašském ledě hodně dramatický.

„Chtěli bychom sérii ukončit co nejdříve, ale víme, že to bude těžké. Budeme určitě vycházet ze zajištěné obrany a pokusíme se využívat brejkové hráče. Uvidíme, jak se bude samotné utkání vyvíjet,“ dodal Václavíček.

Další program čtvrtfinálových sérií druhé ligy: 3. zápasy: úterý: 4. března: 18.00: Šternberk – Nový Jičín (0:2), Valašské Meziříčí – Přerov (0:2), Technika Brno – Blansko (2:0),Opava – Hodonín (stav série 1:1).

Případné 4. zápasy: 5. března: 18.00: Šternberk – Nový Jičín, Valašské Meziříčí – Přerov, Technika Brno – Blansko. Opava – Hodonín,Případné 5. zápasy: sobota: 9. března: 17.00: Hodonín – Opava, Nový Jičín – Šternberk, Přerov – Valašské Meziříčí, Blansko – Technika Brno.