Šternberk si doma poradil s Břeclaví 4:2 a Šumperk veze tři body z Pelhřimova (3:1). Naopak Jestřábi prohráli v Hodoníně 2:6.

V hanáckém derby mezi Uničovem a Přerovem se skóre přelévalo z jedné strany na druhou. „Přerov byl v první polovině zápasu lepším týmem a převahu dokázal vyjádřit i gólově. Hra se poté postupně vyrovnala. Remíza po šedesáti minutách byla spravedlivá. V nájezdech předvedli oba brankáři dobré výkony. My jsme v nich měli více štěstí,“ přiznal uničovský trenér Josef Sršeň.

Jeho přerovský protějšek Jaroslav Beck litoval, že si tým zpočátku nevytvořil větší náskok. „Vlastní nepozorností jsme si pak zápas zkomplikovali. Domácí se dostali zpět do hry a začali si věřit. Pak už byl vývoj skóre jako na houpačce. Je to velká škoda, protože toto utkání se dalo zvládnout. Nastřelili jsme i nějaké tyčky, ale hlavně jsme neproměnili šest nájezdů a to je velmi špatné. Uničov má letos dobrý tým a určitě bude zlobit i ostatní soupeře,“ dodal Beck.

Šternberští hokejisté si doma poradili s Břeclaví 4:2 především díky využitým přesilovkám. Ve druhé třetině za stavu 2:1 navíc hosté neproměnili trestné střílení a domácí dvěma góly Zimy zvýšili náskok.

„Utkání jsme nezačali dobře, ale naštěstí jsme se po úvodním gólu rychle zvedli a naši tahouni dokázali utkání otočit. Po většinu utkání jsme byli technicky i bruslařsky lepší, pomohla nám i nedisciplino­vanost soupeře,“ přiznal šternberský trenér Lubomír Fischer.

Šumperští hokejisté sice vyhráli 3:1 v Pelhřimově, v úvodu jim ale přálo štěstí. Domácí trefili v přesilovkách dvě tyče a řadu šancí zhatil výborný Maláč. „Ten nás hodně podržel, hlavně v první polovině utkání, kdy jsme byli častokrát v oslabení a domácí nás dostávali pod veliký tlak,“ uvedl kouč Draků Petr Rutar.

Postupně ale převzal iniciativu favorit. „Od poloviny utkání jsme byli lepší v pohybu, lépe jsme bruslili. Ke konci utkání se sice domácí snažili o tlak, ale snad poprvé jsem byl spokojený s plněním taktických pokynů. Závěr jsme zvládli velmi dobře a soupeře do větších šancí vůbec nepustili,“ konstatoval Rutar.

Prostějovským Jestřábům se v Hodoníně vůbec nepovedla první třetina, kterou prohráli 0:5. „To bylo normálně na ručník. Při hodnocení duelu hráče nemine tvrdá kritika. Přistoupili k tomu jak k pouťovýmu utkání,“ zlobil prostějovský kouč Alois Chlustina.

Hosté se ve druhé třetině zásluhou dvou branek Vlka vzpamatovali a brankostroj Drtičů se zastavil. „Soupeře jsme od druhé třetiny přestříleli. Mrzí mě, že favoritovi pomáhali rozhodčí,“ poznamenal prostějovský asistent Svatopluk Vařeka.