Hrdinou zápasu byl Roman Vlach, který ukončil dlouhé čekání na gól.

Obhájce titulu prohrál popáté za sebou. Kohouti tak bodovali pošesté v řadě a drží se na lichotivém šestém místě.

„Tabulka je hrozně vyrovnaná. Kdybychom nebodovali, tak bychom se dostali o dvě tři místa níž. Je jen dobře, že bodujeme. Ale tentokrát jsme nehráli tak dobře,“ přiznal olomoucký trenér Jan Tomajko.

Roman Vlach (vpravo) slaví vítěznou trefu do brněnské branky
Dvaadvacet zápasů nic, pak dva góly Kometě. Už bylo na čase, smál se hrdina

Oproti tomu Kometa se nemůže vyhrabat z výsledkové krize. Druhá polovina utkání však ukázala zlepšení.

„Hra, kterou jsme předváděli od druhé třetiny, je cestou, abychom se zvedli a dokázali vyhrát za tři body,“ konstatoval brněnský trenér Kamil Pokorný.

Mora však na začátku na favorita vlétla a před brněnskou brankou bylo rušno.

Nejprve Jergl sám před Čiliakem neuspěl, ale poté od médré úspěšně pálil Laš.

Hosté se do ojedinělé šance dostali jen přesilovce, Zaťovič však Konráda neprostřelil. Jen do betonu na druhé straně střílel Jergl.

„První třetinu jsme začali výborně,“ pochvaloval si Jan Tomajko.

Naopak jeho brněnský protějšek musel kritizovat.

„První třetina vyzněla pro domácí. Hráli aktivně, agresivně, všechny puky směřovaly do brankoviště,“ poznamenal Kamil Pokorný.

Na začátku druhé třetiny se po teči Sundherova nahození prosadil Vlach.

Jenže hosté vzápětí kontrovali. Po špatné rozehrávce Konráda využil zmatku před olomouckou brankou Dočekal.

Stejný hráč připravil vyrovnání Čermákovi. Hra se rázem změnila a navrch měl brněnský tým.

„Musíme ocenit, že hráči zvedli hlavu,“ řekl Kamil Pokorný.

Aktivnější byla Kometa a Konrádovi dokonce vypomohla branková konstrukce.

V prodloužení nejprve obrovskou šanci spálil Burian, ale poté už byl střelou pod břevno úspěšný Vlach.

Sigma - Sparta 1:0, květen 1998. Marek Heinz (vlevo) v souboji s Petrem Papouškem ze Sparty
Kdy Sigma doma porazila Spartu? Hrála tehdy v pruhovaném a rozhodl Heinz

HC Olomouc – HC Kometa Brno 3:2 po prodloužení (1:0, 1:2, 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Laš (J. Knotek, Eberle), 26. R. Vlach (Sundher), 65. R. Vlach – 27. Dočekal (M. Erat), 29. L. Čermák (Dočekal).
Rozhodčí: Šír, Kika – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 5 500 (vyprodáno).

Olomouc: Konrád – Vyrůbalík, Škůrek, Ondrušek, Houdek, L. Galvas, J. Galvas – Laš, J. Knotek, Eberle – Burian, Herman, Skladaný – Holec, Mráz, Ostřížek – Sundher, R. Vlach, Jergl. Trenéři: Venera, Tomajko a Moták.

Brno: Čiliak – Barinka, O. Němec, Gulaši, J. Krejčík, Bartejs, Štencel, L. Vágner – Zaťovič, Hruška, M. Erat – Dočekal, R. Zohorna, Haščák – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Plášek, L. Čermák, Horký. Trenéři: Zábranský, Horáček, Pokorný a Haken.