A právě obě zmíněná utkání si byla v mnohém podobná. Šumperk svého protivník jednoznačně přehrál a do šancí jej příliš nepouštěl.

Hosté sice tentokrát dorazili do Šumperku s podstatně silnější sestavou a téměř kompletní, když chyběl pouze matador Daniel Kunce, jenže ani tohle na Draky nestačilo.

„Chtěli jsme uhrát dobrý výsledek, přestože jsme si byli vědomi síly soupeře a také našich možností. Sice jsme se rychle ujali vedení, bohužel záhy jsme inkasovali a ještě během první části zápas ztratili,“ konstatoval trenér Uničova Tomáš Sršeň

„Těžko říct, proč jsme opět nezvládli úvod, ale takových výpadků se rozhodně musíme vyvarovat. V dalších zápasech by se nám to nemuselo vyplatit,“ varuje trenér Draků Radek Kučera.

Hosté šli do vedení již ve 2. minutě zásluhou exšumperského Jana Přikryla, který se prosadil díky dorážce do prázdné brány, domácí odpověď ale přišla za pouhých 27 vteřin z hole kanonýra Draků Michala Veleckého.

Dalšími třemi góly pak ještě do přestávky donutili domácí svého protivníka ke střídání gólmanů, ale i přesto postupně dál navyšovali skóre.

Teprve za stavu 6:1 pro Šumperk hosté výsledek kosmeticky upravili snížením z přesilovky, ale také na tento zásah Draci bleskově odpověděli.

Domácí zkrátka hráli v naprosté pohodě a svými kombinačními akcemi soupeři doslova motali hlavu, když mnohdy hosté nevěděli, kam dřív skočit.

Na osmé brance šumperského kapitána Aleše Holíka si pak dokonce připsal asistenci i gólman Roman Boška. Po tomto momentu se zbývající část střetnutí odehrávala ve znamení drtivého tlaku Draků v honbě za desítkou.

Té se nakonec nadšení diváci dočkali po dlouhých minutách dobývání uničovské klece zásluhou Jana Matějky.

„V průběhu zápasu se nám zranili dva hráči a další tři si zlomili nůž na brusli, a jelikož jsme na tom tak, jak jsme, dohrávali jsme jen na dvě formace. V závěru si soupeř na ledě opravdu dělal, co chtěl a místy zápas bohužel připomínal exhibici,“ přiznal uničovský kouč Sršeň.

Přesto prohru hostů alespoň trochu zmírnil v poslední minutě přesilovkovou trefou zkušený zadák Petr Pavlas.

S trochou nadsázky by se tak nedělní duel dal nazvat duelem obránců, kteří dohromady šestkrát skórovali. Jen na straně Šumperku se postarali hned o pět gólů.

„Hráli jsme dnes opravdu dobře, jen musím mužstvu vytknout zbytečně mnoho vyloučených, což ale na druhou stranu vyplynulo ze hry,“ uzavřel hodnocení derby Radek Kučera.

Salith Šumperk – HC Uničov 10:3 (4:1, 3:1, 3:1)

Branky: 2. Velecký, 8. Sedlák (Hulva), 13. Hulva, 14. Velecký (Malý), 27. Novotný (Holík, Meluzín), 32. Drtil (Tesařík, Velecký), 36. Tesařík (Haas), 41. Holík (Boška), 42. Hulva (Sedlák, Matějka), 57. Matějka (Brunec, Hulva) – 2. Přikryl (Dostál, Staněk), 36. Frieb (Staněk, Dostál), 60. Pavlas (Trojan, Diviš). Vyloučení: 9:8. Využití: 3:2. Rozhodčí: Mrkva – Tuizal, Řezáč. Diváci: 1800.
Šumperk: Boška – Novotný, Holík, Sedlák, Ondráček, Tesařík, Drtil, od 30. navíc Sóos – Fischer, Meluzín, Novosad – Brunec, Hulva, Matějka – Malý, Velecký, Haas, od 30. navíc Peška, Skoumal, Cink.
Uničov: Vágner (14. Vybíral) – Pavlas, Hodulák, Trojan, Staněk, Pour, Hromádka, Řezáč – Handl, Frieb, Diviš – Dostál, Komínek, Přikryl – Dvorčák, Rak, Jurča – Anděl, Vicherek, Brveník – Pánek.

Dejte šumperským hokejistům hlas v anketě ZDE

tabulka