„Začínal jsem v áčku a on už ve Vítkovicích působil. Tam jsme se potkali poprvé. Známe se, jsme z Ostravy. Když bude chtít s něčím pomoc, tak není problém. Je ale natolik zkušený, aby si poradil sám,“ říká útočník, jenž v Pardubicích dosáhl čtyřstého startu v extralize a zároveň stého bodu.

Věděl jste vůbec, že byste těchto jubilejních zápisů mohl dosáhnout?
Abych pravdu řekl, tak jsem o tom vůbec nevěděl. Tušil jsem, že se ke čtyřstovce blížím, ale nevěděl jsem, na který zápas to připadá.

Jak byste okomentoval svou bilanci 400 zápasů a 100 bodů?
Mohlo by to být lepší. Mám i jiné přednosti než sbírání bodů, ale gólů mohlo být více.

V posledních dvou zápasech jste dal dva góly. Vrací se střelecká forma?
Už v předchozích zápasech jsem měl spoustu šancí. Nepadalo to tam ale. Teď se to dvakrát podařilo, tak doufám, že to bude pokračovat.

Souhra s Irglem?

V Pardubicích jste nastoupil v jednom útoku s novou posilou, Zbyňkem Irglem. Jaká byla souhra?
Střídání od střídání to bylo lepší. Začátek nebyl ideální, dostali jsme gól při vlastní přesilovce a to nás utlumilo. Pak jsme dali kontaktní gól, ale z tlaku jsme nic nevytěžili. Je to škoda. Nebyli jsme horší, ale s jedním gólem se vyhrát nedá.

Se Zbyňkem Irglem se znáte z Otravy. Co to pro vás znamená?
Začínal jsem v áčku a on už ve Vítkovicích působil. Tam jsme se potkali poprvé. Známe se, jsme z Ostravy. Když bude chtít s něčím pomoc, tak není problém. Je ale natolik zkušený, aby si poradil sám.

Musíme obráncům víc vypomáhat

V současnosti vám chybí pět obránců. Do jaké míry se mění vaše hra?
Musíme obráncům víc pomáhat. Není to jednoduché, ale musíme si s tím poradit. Na každý tým během sezony dopadne taková situace. Nás to bohužel postihlo teď. Je to zrovna v době, kdy zápasy následují rychle po sobě. Doufám, že kluci se dají rychle do pořádku a zase budeme šlapat jako předtím.

Připadá mi, že absence obránců se hodně projevuje při přesilovkách, při nichž chybí souhra.
Je to i tím, že hrajeme moc složitě. Snažíme se pořád něco vymýšlet, než abychom se tlačili do brány. Teď jsme na tom zapracovali, tak doufám, že se to projeví v zápase.

Všiml jsem si, že jste trénovali ve speciálních přesilovkových formacích se čtyřmi útočníky. Mohlo by to pomoct?
Uvidíme. Na tréninku to nebylo úplně špatné, ale zápas je o něčem jiném. Něco nacvičeného máme, teď záleží na nás, jak to prodáme v zápase.

V dalším kole vás čeká domácí zápas s Mladou Boleslaví. Jak byste charakterizoval tohoto soupeře?
Je pravda, že člověk neví, co od nich má čekat. Hlavně v útoku ale mají obrovskou kvalitu. Taky Maxwell umí zachytat. Nebude to jednoduchý zápas. Ale letos v extralize žádný lehký zápas není. Už je na čase, abychom vyhráli za tři body. Nechceme mít tři porážky v řadě.