Horácká Slavia se ujala vedení hned ve třetí minutě, když domácí kapitán Danko Deveri proměnil trestné střílení. Olomouc se dočkala vyrovnání pár vteřin před první sirénou.

V přesilovce pět na tři se trefil Jakub Lehečka. Ve druhé části šli domácí opět do vedení na které svým druhým gólem dokázal odpověděl zase Lehečka.

O dvě minuty později Mora už vedla. Kapitán Lukáš Králík dal Hanákům po individuální akci naději na tři body. Jenže na začátku třetí třetiny domácí dvakrát skórovali a v zápětí na 4:4 vyrovnával olomoucký Patrik Machala.

Zápas dospěl do prodloužení, ve kterém druhý bod pro Olomouc vystřelil Králík.

„Utkání se mi hodnotí velice těžko. My jsme do utkání nastoupili s pěti obránci a z toho jeden byl mladší dorostenec a další dva, co ještě nezasáhli vůbec do hry. To se hře jednoznačně projevilo. My jsme nadělali tolik chyb, které jsme nenadělali za celou sezonu,“ nebyl s utkáním spokojený trenér Kohoutů Kamil Přecechetěl. Jeho mužstvo ale na Vysočině dva body přeci jen vybojovalo.

„Já nakonec musím být za ty dva body víc, než vděčný,“ prohlásil trenér Mory.

Třebíč v dosavadním průběhu extraligy vyhrála pouze jediné utkání, ale herně se zvedá.

„Mužstvo Třebíče jde nahoru a je podstatně lepší. My bychom ale pořád takové mužstvo měli přehrávat a porazit. Bohužel ti hráči, kteří dostali šanci se jí nechopili tak, jak měli a neodvedli to co, jsem od nich očekával,“ dodal olomoucký trenér.

SK Horácká Slavia Třebíč – HC Olomouc 4:5 po prodloužení (1:1, 1:2, 2:1 – 0:1)

Branky: 3. Deveri, 24. Stromecký (Skácel), 41. Deveri (Paták), 46. Deveri (Peroutka) – 20. Lehečka (Králík), 28. Lehečka (Zona), 30. Králík, 46. Machala (Husák), 63. Králík (Schejbal). Rozhodčí: Říčan – Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 5:6, navíc Peroutka (TRE) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváků: 80.

Mora: Motáň – Husák, Kostelník, Škůrek, Novotný, Lehečka, Kvapil, Konečný, Dufka, Hes, Králík, Zona, Brada, Kunce, Machala, Schejbal.

Miroslav Mazal