Ve čtvrtečním derby šumperští hokejisté na svém ledě vůbec nezvládli první třetinu, během níž pak Hanáci rázně nakročili za vítězstvím.

Domácí prohrávali hned po dvaceti vteřinách hry a v 7. minutě měli na kontě již tříbrankové manko. Zkraje druhé části sice Mladí Draci kontrovali na 1:3, jenže olomoucký tým odpověděl do přestávky dalšími dvěma zásahy.

Až ve třetím dějství došlo ze strany domácích k mírnému zlepšení a nakonec ještě stačili upravit výsledek do přijatelnější podoby.

Přesto Šumperk neodešel z nepovedeného zápasu s prázdnou, když alespoň v nadstavbě vybojoval bod za výhru po samostatných nájezdech.

V dorostenecké extralize se totiž bez ohledu na konečný výsledek pokaždé hraje prodloužení a pokud v něm nepadne gól, tak následuje penaltový rozstřel.

„Poté, co jsme se dokázali v minulých zápasech odpoutat z pásma sestupu, tak si najednou myslíme, jak jsme dobří hráči, ale měli by jsme zase zlepšit náš přístup k hokeji. Dnes to byl totiž dvě třetiny výkon nedůstojný šumperského dresu,“ okomentoval ve zkratce kritickým tónem čtvrteční utkání trenér Šumperku Petr Rutar.

HK Mladí Draci Šumperk – HC Olomouc 3:6 (0:3, 1:3, 2:0 – 1:0 SN)

Branky a nahrávky: 21. Fibigr (Koutecký, Kučera), 50. Fibigr (Kučera), 51. Šucha (Trögner), rozh. náj. Kareš – 1. Fasner (Lambert), 2. Radová (Ševčík, Spurný), 7. Nesvadba (Prísažný), 28. Ruda (Prísažný, Macháč), 38. Masare (Prísažný), 40. Lambert (Ruda). Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. Rozhodčí: Pelc – Kořistka, Zicháček. Diváci: 47.
Šumperk: Ryšavý – Seidenglanz, Minařík, Kareš, Netolický, Blaško, Koutecký, Panáček – Burda, Peškar, Kučera, Diviš, Fibigr, Trögner, Janech, Haas, Šucha. Trenér: Petr Rutar.
Olomouc: Hořejší – Nesvadba, Drábek, Spurný, Lambert, Přecechtěl, Stratil, Pekr, Radová, Holcman – Schneider, Macháč, Masare, Fasner, Ševčík, Prísažný, Ruda. Trenér: Petr Fiala.