Mora tak po neúspěšném vystoupení klesla na 20. místo tabulky.

HC Olomouc – HC Energie Karlovy Vary 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Hanáci nedokázali navázat na úspěšný zápas s Opavou, ve kterém přesvědčivě zvítězili 5:2. V pátek se proti silnějšímu celku ze středu tabulky nedokázali tolik prosazovat, zejména mohou litovat několika přečíslení, která nedotáhli do gólového konce.

První branku vstřelili Karlovarští ve 36. minutě zásluhou Záhory, poté pokračovaly neúspěšné akce na obou stranách. Až dvě minuty před koncem zápasu pojistil vedení Západočechů Frk. Kohouti dokázali bleskově snížit, po nahrávce Zony skóroval Králík. Na srovnání ale domácím nezbýval čas, a tak těsně podlehli 1:2.

„Na soupeře jsme si věřili, ale nedokázali jsme potrestat jejich chyby. Karlovy Vary naopak dvě naše chyby dokázaly zužitkovat a to rozhodlo. Naše branka přišla příliš pozdě,“ litoval domácí trenér Jaroslav Stuchlík, který si věřil na sobotního soupeře z Plzně. „Jsou to sousedé v tabulce, takže znovu to bude přetahovaná o každý gól,“ předpokládal domácí lodivod.

Branky: 60. Králík - 36. Záhora, 59. Frk.
Olomouc: Lukáš - Kostelník, Škůrek, Němec, Jergl, Dufka, Kvapil, Schejbal - Kebza, Novotný, Konečný, Plačka, Husák, Zítka, Zona, Králík, Boček, Koryčanský, Lehečka, Machala. Trenér Jaroslav Stuchlík.

HC Olomouc – HC Lasselsberger Plzeň 0:6 (0:2, 0:2, 0:2)

Následující den se v extralize dorostenců sehrál opět souboj Hanáckého a Západočeského mužstva, ovšem se zcela odlišným průběhem. Hosté si v Olomouci otevřeli velký střelecký účet a za každou třetinu dvakrát skórovali. Kohouti se nedostali prakticky do žádné gólové šance, a tak po zápase svítilo na ukazateli ostudné skóre 0:6.

První branka do domácí sítě padla už ve 2. minutě zásluhou plzeňského Paška, ale nebyla pro Kohouty dostatečným varováním. Hattrickem se navíc blýskl Vizinger a Plzeň brala tři body naprosto zaslouženě.

„Výsledek je odpovídající, soupeř byl ve všech činnostech lepší. Vyhrávali osobní souboje, předčili nás i v rychlosti, byli důrazní v koncovce, takže jsme na body dosáhnout nemohli. O to víc nás může mrzet páteční zápas, kde jsme šance uspět měli,“ řekl zklamaný trenér Stuchlík.

Branky: 17., 53. a 58. Vizinger, 2. Pašek, 33. Culek
Olomouc: Lukáš – Škůrek, Němec, Jergl, Dufka, Kvapil, Schejbal – Kostelník, Kebza, Novotný, Konečný, Plačka, Husák, Zitka, Zona, Králík, Boček, Koryčanský, Lehečka, Machala. Trenér Jaroslav Stuchlík.