„Jsme zklamaní. Chtěli jsme z toho určitě vytěžit víc. Ale takový je hokej,“ říká devětatřicetiletý matador.

Čekal jste, že pro vás play-off skončí tak brzo?
Čekal, nečekal… Hlavně mě mrzí, že to nebylo třeba o týden později, že to bylo tak načasované. Určitě bych i já na ledě vypadal jinak, bylo to zápas od zápasu lepší. Ten týden tam chyběl, oslabila nás i chřipková epidemie.

Takže chyběly týmu síly?
Kluci se vyždímali v tom heroickém závěru, stálo je to hrozně moc sil. Blbě se to sešlo, kdyby to bylo o týden posunuté, vypadalo by to jinak. Je to škoda, věřili jsme, že ty dva zápasy budeme doma hrát. Ale takový je sport, nedá se nic dělat.

Před předkolem jste říkal, že nastoupíte, když budete mužstvu něco platný. Měl jste ten pocit?

Chtěl jsem zkusit první zápas, a v něm to nebylo moc ideální. Trošičku to zkomplikovalo vyloučení Jardy Svobody. Předpokládal jsem, že bych si ve druhém zápase odpočinul. Ale když z toho Jarda vypadnul a pak se zranil Radim Kucharczyk, zkomplikovalo se to.

A bylo to v dalších zápasech lepší?
V tom prvním to bylo vyloženě trápení, ale pak už to šlo. Ve třetím už jsem se na ledě cítil opravdu dobře. Je jenom škoda, že už to skončilo.

Co podle vás rozhodlo v posledním utkání?

Kdyby to v první třetině bylo dva, tři nula, nikdo by se nemohl divit. Třinec měl snad jednu střelu na branku, byla to hra na jednu bránu. Trošku nás trápila střelecká nemohoucnost. Kdyby nám tam padl alespoň jeden gól, zápas by se vyvíjel jinak.

Dá se říct, že vás vychytal třinecký gólman Vojtek?
Co měl chytit, to chytil, vychytal toho i spoustu navíc. Měl výbornou formu. Tím nás porazil.

Dali jste vyrovnávací gól, který ale rozhodčí neuznali. Co se tam stalo?
Těžko říct, myslel jsem, že se alespoň půjde podívat na video. Vojtek se po našem střetu hodil na záda a zůstal ležet, rozhodčí to prý viděl dobře. Tak to prostě je, rozhodnul to jak to rozhodnul.

Už víte, co budete dělat po sezoně?
Na všechno je čas, ale co budu dělat zítra nebo pozítří, to nevím. Samozřejmě budu sledovat hokej v Olomouci a jak se to bude vyvíjet ve Znojmě, nevím. Nějaké další pokyny asi teprve dostaneme.

Teď jste asi zklamaný z vyřazení. Nebudete přesto brát předkolo play-off jako úspěch, po všech nepříjemnostech které provázely sezonu?
Určitě. Měli jsme trošku horší vstup do sezony, pak ta prostřední část byla dobrá, ale celou sezonu nás opravdu trápila zranění. Byly tam nějaký ramena, kolena, opravdu jich bylo extrémně dost.

Byl to pro celé mužstvo velký hendikep?
Podílelo se to na tom závěru. Dohrávalo se na pár lidí, bylo to heroické. Kluci ztratili opravdu moc sil. Ale vzhledem k tomu, jak se to vyvíjelo, je předkolo určitě úspěchem. Mysleli jsme, že to budeme hrát alespoň na čtyři, pět zápasů.

Ještě se neví, jestli ve Znojmě bude extraliga i nadále. Jak se na to jako hráč díváte?

To je rozhodnutí pana Vlasáka, já s tím nemám nic společného. Záleží to na něm, já nejsem vůbec kompetentní se k tomu vyjadřovat.

A jaká je vaše budoucnost? Ve Znojmě vám končí smlouva…
Rozhodně chci ještě minimálně příští rok hrát extraligu. Teď mě trochu vyřadil ten zákrok na Kladně (Dopita musel kvůli faulu Hájka na operaci kolena – pozn. red.) a myslím si, že do té doby jsem podával slušné výkony, cítil jsem se dobře.

Evidentně se vám ještě nechce z ledu…
Nechci se nějak sám hodnotit, jestli jsem dobrej nebo ne, ale prostě se cítím na to, že jsem na ledě platný hráč. Samozřejmě pokud jsem zdravý.

Jak se dnes díváte na ten zákrok?
Podle mě to byl likvidační faul, na videu to bylo vidět. Tam šlo vyloženě o koleno. Myslím si, že pokud se nebudou trestat takovéhle zákroky, hráči k sobě úctu mít nebudou.

Kdyby to bylo v Kanadě, asi by Hájek neměl jednoduchý návrat na znojemský led…
Tohle já neuznávám… Pokud se mu někdo bude mstít, nebo se s ním popere, o tom to není. Od toho jsou lidé, kteří hokej řídí, nezávisle na tom jestli my podáme nebo nepodáme protest. Je tam delegát, k dispozici je video, oni by to měli dodatečně potrestat. On tehdy stěží dostal dvě minuty.