Ve zbývajících kolech musí uhrát minimálně dva body a nejvyšší soutěž se vrací do Olomouce. ¨

V následujícím kole Mora doma v pátek hostí Mladou Boleslav, které k jistotě chybí bod.

Pokud tedy Hanáci páteční zápas vyhrají v prodloužení, radovat se mohou oba prvoligové týmy.

Kurzy na tento zápas u většiny sázkových kanceláří ve středu odpoledne ještě vypsány nebyly. Bookmakeři Synot tipu však zvolili nezvykle nízký kurz na remízu po základní hrací době 2,5.

Pro porovnání u stejné sázkové kanceláře byl k prvnímu finálovému zápasu Zlín – Kometa nasazen kurz na remízu 3,8 a u zápasu Chomutov – Kladno 5,1.

„Olomouc už je jeden a půl nohou v extralize," zvěstoval chomutovský trenér Jaroslav Beck, jehož tým se snaží stáhnou ztrátu na oba prvoligové soupeře.

Kluci si to trošku berou

Olomoucký tým si podle majitele a trenéra Jiřího Dopity nepřipouští žádné tlaky.

„Kdyby nám před baráží někdo řekl, že dvě kola před koncem nám na postup budou chybět dva body, tak tomu nikdo neuvěří. Budeme se to snažit urvat v pátek a když to nevyjde, tak potom v neděli na Kladně," řekl Dopita.

Zároveň ale přiznal, že začíná pracovat i psychika.

„Nejsme pod žádným tlakem. Kluci si to trošičku berou a je to vidět, když v závěru úterního zápasu chceme udržet výsledek, dostáváme se zbytečně pod tlak tím, že nehrajeme jako obvykle. V naší pozici ale můžeme jen získat. Kdyby se postup nepovedl, tak se tady nikdo věšet nebude," řekl Dopita.

Boleslav nemá nic jistého

Chomutovští Piráti ještě živí poslední naději na záchranu. Situaci ale už nemají ve svých rukou.

„Tým je vyburcovaný a ví, o co hraje. Atmosféru ale úterní výhra podpoří. Budeme hrát až do konce a uvidíme, jak to dopadne," dodal Beck.

Ten si je vědom, že nic jistého nemá ani vedoucí Boleslav.

„Pokud je Olomouc v pátek porazí za tři body a nám se to podaří v neděli, budeme mít lepší bilanci vzájemných zápasů," kalkuloval chomutovský trenér.