Ve 41. kole první ligy přitom ztratila vedoucí Boleslav i třetí Ústí.

„Pro nás to nic neznamená, musíme koukat hlavně na sebe. Teď hlavně doma nehrajeme s takovou lehkostí jako třeba v Litoměřicích a dvě třetiny v Havlíčkově Brodě," řekl olomoucký trenér Petr Fiala.

Domácí sice do zápasu vstoupili aktivně, ale střela Lhotského a dorážka Vodného mířily vedle.

Z ničeho nic udeřilo na druhé straně. Benátky bez problémů ubránily oslabení, v jehož závěru Mrkvička z modré nahodil na Kašíka puk a ten překvapivě skončil v olomoucké brance.

Olomoučtí hokejisté se do šancí nemohli dostat ani po přestávce. V závěru druhé dvacetiminutovky v přesilovce velkou šanci neproměnil Kucharczyk.

Na začátku třetí třetiny v přesilovce na útočné modré chyboval Bartoň a Urban se sám řítil na Kašíka. Olomoucký gólman však svůj tým podržel.

„Kdyby to v té době bylo 2:0, tak už bychom se nevzchopili. Už jsme neměli klid, každý chtěl zakončovat sám, a hra pak nevypadá dobře," avizoval Fiala.

Další početní výhodu ale Hanáci sehráli daleko lépe. Po vyhraném buly se z úhlu trefil Řípa.

„Přesilovka byla rychlá a dobře sehraná," pochvaloval si olomoucký kouč.

Mora utrpěla další ztrátu několik sekund před třetí sirénou, kdy na ledě zůstal ležet Houdek, a předčasně odešel do šatny.

„Jeho ztráta mě mrzí nejvíc. Vypadá to s ním špatně," poznamenal Fiala.

Hned na začátku prodloužení se hosté dožadovali odpískání vysoké hokejky. Rozhodčí však nevylučovali. Favorit vzápětí zápas ukončil. Bartoňova rána sice mířila vedle, ale puk po teči od brusle benáteckého obránce šťastně skončil v šibenici.

„Sudí to takhle rozhodli a my jsme z první rány inkasovali. Před zápasem bychom bod brali, ale podle toho, jak se utkání vyvíjelo, tak jsme si zasloužili, aby utkání došlo až do nájezdů," litoval benátecký kouč Luděk Škaloud.

HC Olomouc – HC Benátky nad Jizerou 2:1 pp (0:1, 0:0, 1:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 52. Řípa (Pekr), 61. Bartoň (Řípa) – 16. Mrkvička.

Rozhodčí: Minář, Přikryl – Klein, Lukš. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 728.

HC Olomouc: Kašík – Bartoň, Janáček, Houdek, Staněk, Lhotský, Valenta, Schejbal – Pekr, Řípa, Herman – Kucharczyk, Dopita, Hampl – Kucsera, Diviš, Selingr – Rác, Švaňhal, Vodný. Trenéři: Petr Fiala a Jan Tomajko.

HC Benátky nad Jizerou: Blažíček – Mrkvička, Kolmann, Moravec, Šimek, Kajínek, Jaroměřský, Vála – Skalický, Skořepa, Klimt – Urban, Špaček, Plodek – Maďar, Král, Kopic – Miškovský, Jech, Pabiška – Vařecha. Trenéři: Vladimír Čermák a Luděk Škaloud.