"Šance tam reálně je, tak se o to budeme prát. Už to ale není v našich rukou, protože Varům stačí k jistotě desítky bod. V naší situaci navíc nebude jednoduché vyhrát na Kladně a potom doma se Slavií. Pokusíme se ale v obou zápasech uspět a uvidíme, jak to dopadne," řekl novinářům Dopita.

Šéf klubu Libor Zábranský dvě kola před pauzou prohlásil, že se s olympijským vítězem z Nagana a trojnásobným mistrem světa domluvili, že nabere v reprezentační přestávce fyzickou kondici, protože po dlouhém zranění není v ideální formě a herní pohodě. Absence nejstaršího hráče extraligy v brněnském kádru během 48. a 49. kola ale vyvolala především mezi fanoušky spekulace o množství různých možných příčin.

"Děje se to všude, nejen v hokeji. Píší se různé věci. Spekulace, že nemám kondičku, nebo nějaké problémy v kabině jsou nesmysl. Moji blízcí ví, jak to je a to je pro mě důležité. Určitě nechci důvod té absence ventilovat přes noviny," vyjádřil se k celé situaci sám hlavní aktér. "Normálně jsem trénoval. Dva zápasy nejsou dlouhá doba, takže nebyly moc znát," popsal pocity ze svého výkonu dvaačtyřicetiletý útočník.

Prý ho negativně neovlivňuje ani medializace dohadů o skutečném důvodu jeho zápasové přestávky. "Pro mě to není žádný problém se s tím vypořádat. Já vím, kde je pravda a jestli někdo píše něco jiného, to je mi jedno. Já s tím přece nic neudělám, ale určitě mě to nerozhodí," prohlásil klidným hlasem sedminásobný extraligový šampion.

Vše jsou to fámy

"V kabině jsem nikdy během celé kariéry neměl žádný konflikt. Vše jsou to fámy. S každým vycházím v pohodě. V Brně je to opravdu extrém. Někdo si něco vymyslí, jiný něco přidá a přitom jsou to absolutní nesmysly, které se pořád točí dokola," podotkl.

Návrat do sestavy si ale Dopita moc neužil, protože Kometa nevstoupila do důležitého souboje s plzeňskými Indiány ideálně a již po první třetině prohrávala o dvě branky. Stejný počet gólů inkasovala také v prostřední třetině a za stavu 4:0 před třetí dvacetiminutovkou bylo prakticky po zápase.

"Bylo znát, že nejsme v pohodě. Na týmu ty poslední neúspěchy sedí. Góly si dáváme v podstatě sami. Všechny čtyři jsme Plzni darovali po našich zbytečných chybách. Pak je z toho taková křeč," vystihl současné herní rozpoložení Brna.

"Nemyslím si, že jsme dnes neměli žádnou šanci uspět, i když uznávám, že Plzeň byla lepším mančaftem. Pokud bychom ale dali nějaký gól v první nebo druhé třetině, tak jsme ještě trochu mohli pomýšlet na nějaký zvrat."

Brněnský tým s největší pravděpodobností letos místo bojů o titul čekají jen zápasy v rámci play out. Riziko baráže jim reálně nehrozí, a tak budou jen těžko hledat motivaci do případných soubojů mezi čtyřmi nejhoršími mužstvy.

"Pokud se nedostaneme do předkola, tak hrajeme prakticky o nic. Pak jde o to, aby se alespoň hrálo slušně doma před vlastním publikem, jestli tedy nějací lidé přijdou. Budeme hrát pro ně, aby se jim to líbilo," slíbil brněnským příznivcům.

Ani po jedenadvaceti odehraných sezonách v profesionálním hokeji se nechystá skončit. "Zatím to neřeším. Počkám, až skončí sezona. Není to o síle. Samozřejmě mi není dvacet, ani třicet. Věk nikdo nezastaví, ale já se fyzicky špatně necítím. Nemyslím si, že bych na tom ledě byl zbytečný, i když to je na zvážení. Opravdu teď nevím, co k tomu říci," uzavřel debatu na téma své hráčské budoucnosti majitel prvoligové Olomouce.