„Příští týden bychom to měli uzavřít. V podstatě jsme domluvení. Řešíme jen detaily,“ řekl čtyřicetiletý forvard v rozhovoru pro Deník .

V následující sezoně tedy budete nastupovat v extralize v modrobílém dresu?
Dá se říct, že už ladíme poslední detaily. Pokud se nestane něco neočekávaného, měli bychom to v příštím týdnu definitivně uzavřít.

Majitel brněnského klubu Libor Zábranský říkal, že při skládání týmu dá hodně i na vás? Mluvili jste spolu třeba o některých znojemských hokejistech, kteří by mohli přijít?
Ve Znojmě jsem byl, takže ty hráče znám. Ale myslím, že skládání týmu je věcí Libora jako majitele. Samozřejmě když se potřebuje na něco zeptat, tak to s ním proberu.

Brno bude hrát v extralize první sezonu, takže právě kostra týmu bude důležitá…
Ano, jde o to, jak se tým poskládá. Nerad bych, aby sezona byla taková, jakou jsme letos prožili se Znojmem. Přitom tým jsme rozhodně neměli špatný. Brno bude nováček. Bude mít obrovskou fanouškovskou podporu, ale to samo o sobě nestačí. Uvidíme, jak se to vyvine.

Pokud budete hrát v Brně, určitě na vás opět bude ležet odpovědnost.
Já se zodpovědnosti nezříkám. Jsem na ni celkem zvyklý. Dá se říct, že jsem se i v předchozích působištích snažil být tahounem. Tlak mi vůbec nevadí. A ta brněnská atmosféra nám spíše pomůže. Je to něco podobného jako ve Vsetíně, i když tam možná chodilo méně lidí.

Už jste se bavili o tom, jestli budete mít kapitánské céčko?
To je mi celkem jedno. Vůbec tyto věci teď neřeším. Domluvíme se teprve v kabině, záleží na vůli týmu. Pro mě je důležité, aby těch dvacet pětadvacet kluků v šatně táhlo za jeden provaz. Od toho se všechno bude odvíjet.