„Zdraví je v pohodě. Co se týče bruslí, tak na tomto typu jsem deset dní. Doufám, že to bude čím dál lepší. Věřím, že za čtrnáct dní to bude zase o něčem jiném a že na play off budu připravený a že se nebudu muset ohlížet na to, jestli spadnu v zatáčce, nebo ne," prohlásil Dopita po utkání, ve kterém Mora porazila Benátky nad Jizerou 2:1 po prodloužení.

Jaký pro vás byl návrat do zápasového kolotoče?
Nebylo to nic zvláštního, od druhé třetiny jsem se ale cítil už celkem dobře a něco nám tam i vyšlo. V téhle sezoně jsem hrál zatím jenom dva zápasy, což je nic, takže to nebylo špatné. Samozřejmě to mohlo být lepší, ale na druhou stranu i daleko horší. Jsem spokojený, i když ten celkový výsledek mohl být lepší.

S Benátkami jste získali dva body. Je to ztráta?
Dostali jsme takový smolný gól, což se může stát. To není nic neobvyklého, takové góly padají. Jinak si myslím, že šance byly, i když jich nebylo tolik. Nějaký extrémní tlak jsme neměli, ale myslím, že na ty vyložené šance jsme vyhráli. Hokej se ale hraje na góly, takže jsme rádi, že to aspoň dopadlo tak, že jsme vyhráli v prodloužení.

Nastoupil jste ve formaci s Radimem Kucharczykem. Bylo to vaše přání?
Nikdo jiný s ním hrát nechce, takže jsem to musel vzít na sebe (směje se). Ne, ono se to často točí. S Radimem hrál v posledních zápasech Kolouch nebo Kucsera, jinak trochu stabilně hraje s Hamplem. Na mě to tak nějak vyšlo. Nebylo to až tak podstatné, jestli budu hrát s Radimem nebo s kýmkoliv jiným. Bylo to spíš o tom, abych se trochu dostal do zápasového rytmu a trochu si zvykl na ten hokej. Trénování je přece jen něco jiného. Když hraji s těmi v uvozovkách „lepšími hráči", i když si nemyslím, že by dnes někdo vyčníval, tak je to pro mě jednodušší, ale tentokrát to o tom opravdu nebylo.

Jaký máte plán do zbytku sezony?
Domácí zápasy chci hrát všechny, jinak tento týden budu hrát i s Jihlavou. Pak uvidíme, jak se budu cítit. Když to půjde, tak už bych chtěl hrát do konce základní části skoro všechno. Ale zatím opravdu nevím, jestli budu hrát deset nebo devět zápasů.

Věříte, že díky vám začne chodit více diváků?
Já si myslím, že to v žádném případě nestojí na mně. To stojí na tom, jak budeme hrát. Já jenom doufám, že na play off přijde lidí trošičku víc. Základní část bude asi pořád stejná, někdy přijde víc lidí a někdy trošku míň.

Jak moc bude důležité, z jaké výchozí pozice půjdete do play off?
Když se na to dívám v teoretické rovině, že bychom přešli přes čtvrtfinále, což je naše přání, tak by bylo dobré nenarazit v semifinále na první mančaft, což bude zřejmě Boleslav. V play off si člověk soupeře nevybere, dobré je ale mít v případném sedmém zápase výhodu domácího prostředí. To je ale ještě hrozně daleko.

Je to pro vás velká vidina, zahrát si baráž o extraligu?
Myslím, že je to pro všechny kluky i pro všechny týmy letos velká vidina. Široká baráž bude letos poprvé a pro všechny to bude velké lákadlo a určitě se o to každý bude chtít poprat.

Nemáte problém s motivací, když jste až do ledna odehrál pouhé dva zápasy?
U mě chuť pořád je a hokej mě stále baví. U mě ale šlo spíš o ty brusle, já jsem celý život bruslil na těch umělých skořepinách a pro mě byl velký rozdíl, když jsem přešel na ty kožené brusle. Musím ale říct, že tyhle brusle se tomu celkem přibližují a zatím to vypadá, že bych si na ně mohl zvyknout.

V čem je ten nový typ specifický?
To je nový model Easton na příští rok. Oni je letos předváděli v Chomutově a spousta kluků z extraligy si je vzala a chválili si je. Já ale nejsem ten, kdo by je mohl hodnotit, protože já jsem na kožených bruslích nebruslil. Je to zkrátka nový model, který se trošičku přibližuje tomu, který jsem měl předtím. Jsou takové vyšší a víc obepínají nohu. Jsou velice pohodlné a noha mě v nich netlačí. To ale neznamená, že s nimi budu hrát dalších pět let (usmívá se).

Bylo náročné je sehnat?
Sháněl jsem je přes Erika Fürsta (generální manažer HC Olomouc, pozn. red.). Na té předváděčce v Chomutově si tyto brusle spousta hráčů objednávala a několika hráčům z Ameriky ty brusle udělali přednostně již na letošní sezonu a já jsem rád, že je udělali i mně.