Jenže Kohouti mohli mít 
o dva body víc. V nedělním kladenském zápase ale zbytečně přišli o třígólové vedení.

„Za stavu 3:0 a 4:1 jsme se nechali až příliš ukolébat. Zbytečně jsme se zatáhli do defenzivy," litoval olomoucký trenér Jiří Dopita.

Mora v baráži o extraligu

Zatímco po dvě třetiny měla Mora zápas pod kontrolou, v závěrečné dvacetiminutovce se vše zcela změnilo.

„Byli jsme hodně pod tlakem. Kladno mělo strašně moc šancí a střel. Tlačili nás a byli v laufu. Najednou nám tam nasázeli dva góly. My jsme to však dotáhli alespoň do prodloužení," uvedl pro klubový web olomoucký útočník Jakub Herman.

Další prohrané nájezdy? Zlomíme to 

Kohouti v této sezoně mají nepříznivou bilanci při samostatných nájezdech.

V neděli se však zdálo, že dosáhnou na bonusový bod. Ostřížek totiž v první sérii vyrovnal a Rytíři dokázali vyrovnat až posledním pokusem obránce Růžičky.

„Na nájezdy jsme si věřili, určitě se to někdy zlomí. V tomto zápase se to ale bohužel nestalo. Kdyby na ně došlo někdy příště, třeba už vyhrajeme. Ale to je prostě ve hvězdách, to si nepředurčíme," pravil útočník třetí lajny.

Zároveň věří, že zbytečná porážka na tým nebude mít žádný vliv.

„Jsme teprve v polovině a myslím si, že tento zápas nám určitě sebevědomí nevezme," poznamenal Herman.

Zdroj: Youtube

Růžička hrdinou Rytířů

Hrdinou nedělního zápasu se tak stal šestadvacetiletý bek Rytířů David Růžička.

Dvěma góly nejprve pomohl dorovnat tříbrankové manko, v nájezdech pak na poslední chvíli odvrátil porážku a vše vzápětí dokonal jeho spoluhráč Miloslav Hořava, který rozhodl o kladenské výhře 5:4.

Růžička nepatří mezi beky k vyhlášeným ostřelovačům.

Za 60 extraligových vystoupení v dosavadním průběhu sezony včetně skupiny o umístění a baráže stihl dát čtyři góly. V jednašedesátém utkání se však trefil dvakrát a stal se hrdinou divokého hokejového večera.

„Asi to byl životní zápas. Myslím si ovšem, že jsem zápas neotočil jenom já, ale celý tým," prohlásil Růžička.

Nájezd jel vůbec poprvé v životě. „Trenéři mě určili, protože se mi v utkání dařilo, a já jsem předem řekl, že dám ‚golfák'. Naštěstí to tam padlo," popsal.

Rytíři přes vítěznou radost dobře věděli, že dva body jsou svým způsobem málo. Potřebovali tři, ale výhru po průběhu zápasu brali.

„Jsou to dva body naděje. Tento zápas nás může neskutečně nakopnout pro druhou část baráže. Zápas 1:4 se jen tak neotáčí. Věříme, že to konečně zlomíme v náš prospěch. Všichni musíme hrát srdcem, za Kladno, obětavě a věřit, že vše dopadne dobře," prohlásil odhodlaně Růžička.

Mora se těší do Chomutova

Olomoucké hokejisty v úterý čeká zápas v Chomutově, se kterým mají v baráži vyrovnanou bilanci. V prvním kole Kohouti na severu Čech prohráli 1:3 a v domácí odvetě uspěli 3:2.

„Už se těšíme na následující duel v Chomutově, kde budeme chtít urvat další body. Na střetnutí s Chomutovem se připravíme, jak to jen nejlépe půjde," avizuje Herman.

I přes zbytečnou nedělní porážku olomoučtí hokejisté rozehráli baráž o extraligu velmi dobře.

A Dopita má jasno. „Na postup bude potřeba zisk dvaceti až jednadvaceti bodů."