Po první třetině zápasu se Zlínem byli Kohouti zralí na ručník. Pak se ale oklepali a porazili úřadujícího mistra 3:2.

V první třetině měl přitom jednoznačně navrch hostující tým, jenž mohl vést daleko větším rozdílem než 2:1. Po přestávce ale najednou iniciativu převzali Kohouti a otočili zápas.

„Změnit se muselo úplně všechno. Vůbec jsme nebruslili, v naší hře nebyl kontakt, jediný vyhraný osobní souboj. Trenéři mohou říkat, co chtějí, ale pokud hráči nebudou plnit základní pokyny, což je nasazení a bojovnost, tak nemůžeme uspět," upozornil olomoucký trenér Jiří Dopita.

Zároveň vyzdvihl význam úterního plného bodového zisku.

„Vítězství a každý bod je pro nás důležitý. Kluci potřebují mít určitou vizi, že body dokážou získávat. Je důležité, abychom byli v kontaktu s ostatními soupeři," řekl Dopita.

V dosavadních třech kolech extraligový nováček odehrál vyrovnaný zápas se Slavií (2:3 SN), vysoko prohrál v Třinci (1:6) a naposledy porazil Zlín 3:2.

„Hrát se dá každým, pokud do zápasu nastoupíme s určitým nasazením a kluci budou plnit základní věci," zmínil olomoucký kouč.

Olomoucký klub do sezony vstoupil bez konkrétních cílů. Samozřejmostí je však, vyhnout záchranářským starostem.

„Třetina extraligy se chce vyhnout baráži a to je taky náš cíl. Sezonu chceme odehrát co nejlépe a hlavně, aby se to líbilo divákům. Pokud budeme podávat bojovný výkon, tak by se to mohlo podařit," poznamenal Dopita.

Olomoucká střídačka

Natrénováno mají, musí vydržet

V baráži tým uspěl především velkou bojovností a z těchto předností chtějí Hanáci těžit i v extralize.

„Kluci musejí vydržet v nasazení celou sezonu. Natrénováno mají. Poctivou prací jsme schopní hrát s kýmkoliv. Hokej nehrají jen hvězdy," řekl Dopita.

Pro úterní zápas olomoučtí trenéři pozměnili sestavu. V brance nastoupil Trvaj, v dresu Mory se poprvé po zranění představil obránce Vyrůbalík, od začátku hrál Rašner a příležitost dostali i útočníci Diviš, Buc a Zuzin.

"Změny byly více méně vynucené. Pouze Ondru Švaňhala jsme protočili s Richardem Divišem. Ondrušek, Jaroměřský a Dlouhý jsou zranění," dodal majitel klubu.

Další velká prověrka čeká na Kohouty v pátek na ledě brněnské Komety a pak hned v neděli v Pardubicích.