„Bylo to ale ojedinělé. Extraliga má reprezentační přestávku a měl jsem čas. Chtěl jsem hlavně kluky podpořit a vyhecovat,“ vysvětloval Dopita.

Rozhovor

Při utkání v Havlíčkově Brodě jste byl na lavičce. Co jste tímto krokem sledoval?

(smích) Chtěl jsem podpořit hráče. To je celé. Umístění týmu neodpovídá našim cílům. Středeční zápas s Třebíčí jsme prohráli, i když jsme byli lepší. V Havlíčkově Brodě se kluci zvedli, padali góly, což by hráčům mohlo pomoci.

Takže jste na laviče plnil roli jakéhosi psychologa?

To ne. Snažil jsem se kluky podpořit, něco poradit, ale trenérům jsem do ničeho nemluvil. Fiala je kvalitní trenér. V poslední době jsem při zranění v Olomouci trénoval a z vlastní zkušenosti vím, že problém v trenérech není. Pokud dva tři zápasy kluci vyhrají, zvednou se.

Na olomoucké lavičce jste se nyní objevil v civilu. A co přímo v dresu Mory? Je to hodně vzdálená představa?

Uvidíme. Byl jsem po zranění, a tak jsem přemýšlel, že bych ve středu proti Třebíči nastoupil. Vůči Brnu by to ale nebylo fér. Návrat do Olomouce neplánuju. Jestli k tomu někdy dojde? Uvidíme.

Dá se očekávat, že se i v dalších zápasech objevíte na lavičce Mory?

To bylo spíš ojedinělé. V reprezentační pauze jsem měl čas. Chtěl jsem kluky trochu podpořit a vyhecovat. Neplánuju, že bych se na lavičce objevil častěji. Ani nebudu mít čas.

Po porážce s Třebíčí hráči nesplnili ultimátum a vedení klubu začalo mluvit o hráčských změnách. Je to i po výhře v Havlíčkově Brodě aktuální?

Něco připravujeme, ale nic není jisté. Závisí to na finanční situaci a dohodě s extraligovými kluby. K zásadním změnám asi nedojde. Vyplývá to z financí i toho, že kádr tak špatný není. Stačí menší změna a mužstvo se nastartuje.

V extralize jste kvůli zranění zatím odehrál jen čtyři utkání. Kdy naskočíte do sestavy Komety?

Ve středu budu hrát. Doufám, že jsem si už všechno špatné vybral.

Jaké zranění vás vůbec vyřadilo ze hry?

Už ve druhém zápase jsem si na konci druhé třetiny zlomil žebra. Pak jsem začal trénovat a z ničeho nic jsem dostal zánět do lokte.