„Jsem spokojený, že jsem doma. Je to všechno takové v uvozovkách pohodlnější, že konečně nemusím nikam dojíždět. Mám to pár minut na zimák, takže po této stránce jsem maximálně spokojený,“ řekl Dopita na pondělní tiskové konferenci před startem nového ročníku první hokejové ligy.

Jak se díváte na fakt, že po tolika letech budete hrát „pouze“ v první lize?
Myslím, že je tady spousta kluků, kteří mají extraligové ambice, a ti mladí kluci, kteří tady jsou, vypadají velice dobře. Vůbec bych to neviděl, jako posun zpátky co se týče hokeje. Pro mě je to výzva, nebudu tady prohlašovat, jestli to je moje poslední nebo předposlední sezona, ale chtěl bych, abychom hráli co nejlépe a hráli pěkný moderní hokej, aby se dalo na co koukat. Taky budeme chtít přilákat co nejvíce diváků, kteří by z toho měli radost. Já jsem teď velice spokojený, uvidíme, jak to bude vypadat v prosinci, ale já věřím, že to bude dobré.

S vaším příchodem se automaticky zvyšují ambice HC Olomouc pro novou sezonu?
Nechtěl bych, aby to někdo bral tak, že když jsem sem přišel, tak se tady bude hrát první druhé místo. Nemám pětadvacet ani třicet let, takže hlavně chci být tomu týmu co nejvíc platný a chci, aby to v něm šlapalo. Když budeme hrát mezi prvními třemi mančafty, tak budeme spokojeni. Nechceme si ale dávat takové cíle, abychom pak byli za blbce, že jsme říkali, že budeme do třetího místa a pak budeme kolem osmého.

Co od sebe v sezoně očekáváte? Jakým způsobem budete chtít olomouckému klubu nejvíce pomoci?
Nechci, aby si někdo myslel, že když jsem přišel, tak dám třicet gólů a čtyřicet nahrávek. Když je dám, tak budu strašně rád, ale já bych chtěl tomuto týmu pomoci i po jiné stránce. Aby to klapalo v kabině a aby ten mančaft držel pohromadě. Ale je tady více zkušených hráčů. Ti mladí, co přišli, zapadli výborně a jak znovu opakuji, dokážou se prosadit. Když si tu vůdčí roli na ledě vezmou na sebe a budou schopni rozhodovat zápasy, tak to bude jedině dobře. Jméno na zádech nic neznamená. Pokud nebudeme hrát dobře jako mančaft, tak je jedno, jestli tam hraje Gretzky nebo někdo jiný. Mančaft musí hrát, aby se měli lidi na co koukat.

VELKÝ ROZHOVOR S JIŘÍM DOPITOU PŘED STARTEM SEZONY NAJDETE
V ÚTERNÍM TIŠTĚNÉM VYDÁNÍ OLOMOUCKÉHO DENÍKU