Nebyli by to oni, aby si to trochu nezkomplikovali. Proti Karlovým Varům ale olomoučtí hokejisté ve čtvrtek přece jenom mohli slavit tříbodové vítězství v poměru 4:2.

„Tři body zůstávají na Hané, tak je to super. Všichni jsme šťastní. Musíme na to navázat,“ nechal se slyšet útočník Lukáš Nahodil.

Ten společně s Lukášem Klimkem a Pavlem Musilem aktuálně tvoří nejúdernější olomoucký útok.

„Kluci jsou fantastičtí hokejisté, oba dva. Klíma nám brání, lítá nahoru dolů a my s Muskou se s ním taky nějak vezeme,“ smál se Nahodil, který dal proti Energii jeden gól a momentálně je na 17 bodech (10+17). Bod zapsal ve čtyřech zápasech za sebou.

„Jsem fakt nadšený, že nám to lepí. Hlavně to nezakřiknout.“

Právě Musil pak přidal v závěru utkání gól do prázdné branky, čímž definitivně odrovnal po vyrovnání lačnící Západočechy. Zápas rozhodla premiérová branka Viléma Buriana ze 44. minuty. Čím dalším dokázali Hanáci Karlovarské přehrát?

„Asi bojovností a tím, že jsme s nimi vydrželi bruslit celý zápas. Trošku jsme si to podělali tou přesilovkou pět na tři, ale pak se to na konci zvládlo,“ připomněl neproměněnou dvojnásobnou početní výhodu ze třetí části trvající minutu a 49 vteřin.

„I Braňo Konrád nás podržel, na konci měl fantastické zákroky. Hodně díky jeho výkonu jsme vyhráli,“ ocenil Nahodil výkon slovenského gólmana, který lapil 25 střel Energie.

NAHODIL: MUSÍME BODOVAT, JE JEDNO KDE

Suma sumárum, Mora doma uspěla už počtvrté za sebou. Jaký to rozdíl, když za sebou táhla sérii osmi neúspěšných domácích zápasů.

„Je to dobře, ale zase jsme prohráli dvakrát za sebou venku. Sezona bude ještě dlouhá, musíme sbírat každý bod. Jestli to bude doma, nebo venku, to není důležité. Hlavně jich posbírat co nejvíc,“ konstatuje třebíčský rodák.

Kohouti stále zuby nehty drží postupovou desítku. Z desátého místa ztrácí bod na devátý Zlín a tři na osmý Hradec Králové. Půjdou teď konečně tabulkou výš?

„Doufám, že jo, ale nejsem věštec. Věřím každopádně, že to bude lepší a lepší,“ pravil druhý nejproduktivnější hráč olomoucké týmu.

O páté vítězství v řadě na svém ledě se Olomouc pokusí už dnes, kdy ve své domácí derniéře roku 2019 vyzve poslední Pardubice. V případě plnohodnotné výhry by se od nich vzdálila už na 13 bodů. Z dosavadních dvou vzájemných duelů sezony vytěžila Mora pět bodů (3:1, 2:1p).

„Každý zápas je hrozně těžký, extraliga je hodně vyrovnaná. Hrají se složité zápasy proti všem. Myslím si, že to zase bude hrozně těžký zápas,“ odpovídal diplomaticky Nahodil.

Situace je každopádně taková, že Dynamo z posledních čtyř zápasů dokázalo urvat jen dva body za porážku v prodloužení proti Karlovým Varům a po nájezdech proti Litvínovu.

DYNAMO MÁ POSILY. BUDOU UŽ HRÁT?

Vedení východočeského klubu kvůli pokračujícím neuspokojujícím výsledkům, ale taky zranění útočníků Roberta Kousala a Ondřeje Machaly dotáhlo další posily.

Na hostování z Brna získaly Pardubice do ofenzivní řady Pavla Jenyše a Vladimíra Svačinu. Zatímco první jmenovaný bude v Pardubicích jen měsíc, se Svačinou může Dynamo počítat až do konce ročníku. Zda oba – nebo alespoň jeden z nich – v Olomouci nastoupí, není jasné.

„V tuto chvíli není jisté, zda oba nastoupí už zítra v Olomouci,“ řekl v pátek pro web Dynama Dušan Salfický, člen představenstva klubu.

Kohouti se ale opět hodlají soustředit především na svůj herní projev.

„Musíme do utkání vstoupit stejně jako proti Karlovým Varům, aby tři body zůstaly zase tady,“ plánuje Nahodil.

„Doufám, že budeme lepší, půjde nám to a přehrajeme je,“ dodal.

Poslední domácí zápas roku 2019 čeká olomoucké hokejisty v rámci 31. kola Tipsport extraligy v sobotu od 17 hodin.