„Jsme rádi, že spolu hrajeme. Doufám, že budeme hrát co nejdéle tak dobře,“ usmíval se po zápase útočník Řípa, který zaznamenal gól a dvě asistence. Jeho trefa patřila do kategorie šťastných.

„Odrazilo se mi to před prázdnou bránu. Já jsem ani nevěřil, že se to může stát i mně,“ smál se sedmadvacetiletý hokejista, který je s jedenácti kanadskými body na čele olomouckých statistik.

Výsledek 7:2 naznačuje celkem pohodový zápas. Bylo to tak doopravdy, nebo to na ledě už taková selanka nebyla?

Taková sranda to rozhodně nebyla. Šumperk docela dobře napadal ve třech a bylo jim jedno, jestli propadnou, nebo ne. Když nás někdy zavřeli v pásmu, tak nás v něm i několikrát dokázali udržet a vytvořili si dost šancí. Takže to taková pohodička, jak napovídá výsledek, rozhodně nebyla.

Vaše formace byla proti Šumperku jasně nejlepší a vy jste kromě dvou asistencí vstřelil i gól. Padl celkem se štěstím?

Dneska se nám dařilo, zaplaťpánbůh za to. Jsme za to rádi. Ten můj gól byl takový šťastný, protože Staněk vlastně od modré netrefil bránu a mně se to od mantinelu odrazilo před prázdnou bránu. Já jsem ani nevěřil, že se to může stát i mně (usmívá se). Pro mě už nebyl problém gól dát.

Máte větší radost z gólu, nebo z krásné asistence na druhý gól spoluhráče z útoku Petra Haluzy?

Já dneska určitě z gólu, protože asistencí mám dost a gólů moc nemám (směje se). Takže větší radost mám rozhodně z gólu, i když asistence to byla určitě pěkná.

Vaší formaci se dařilo i v minulých zápasech. Sedli jste si s Haluzou a Matějem Pekrem dobře?

Celkem si spolu sedíme a jsme rádi, že spolu hrajeme. Doufám, že budeme hrát co nejdéle tak dobře.

Měli jste proti Drakům velkou motivaci? Brali jste zápas hodně prestižně?

Je to takové derby, takže jsme rozhodně chtěli vyhrát. Navíc, když se s nimi hrálo před dvěma lety, tak jsme s nimi čtyřikrát prohráli. To jsme už letos nechtěli dopustit a říkali jsme, že se to prostě už nesmí stát. Chtěli jsme za každou cenu vyhrát.

Vypisoval Jiří Dopita, který pochází ze Šumperka, nějaké prémie za vítězství?

Nějakou svačinu asi jo, ale bylo tam toho víc. Už se na to těšíme (směje se).