„Přišla do Olomouce nějaká nemoc. Máme to my, má to Sigma," prohlásil po nedělním zápase s Libercem útočník Richard Diviš.

Ten přesto věří, že se Kohouti v posledních dvou zápasech sezony zvednou.

„Jsme ale přesvědčení o tom, že do konce nějaký bod ještě uděláme," věří sedmadvacetiletý forvard.

Bez vstřeleného gólu se vyhrávat nedá a vám se to stalo podruhé v řadě. Čím to je?
Přišla do Olomouce nějaká nemoc. Máme to my, má to Sigma. Co k tomu říct, když máme dva zápasy bez gólu. Myslím, že to byl sympatický výkon proti kvalitnímu soupeři s novýma klukama, kteří za nás v sezoně ani moc nehráli, ale teď hráli skvělý hokej. Mrzí nás to hlavně z pohledu, že je nás tam pár starších hráčů, kteří by to měli vzít na sebe, ale ty góly nejsme schopni dát.

Bylo těžké se motivovat proti Liberci, když jste už mimo hru o extraligu?
Motivovat se proti Liberci? Přijel Petr Nedvěd, Radek Duda, v bráně mají Schwarze, je to super tým, takže s motivací nebyl problém. Je na nás ale trochu znát, že máme sérii proher a že nestřílíme góly. Tím, že přišli ti mladí kluci, tak to bylo mnohem jednodušší, protože nám tam vnesli takový náboj a chuť.

Liberec toho v útoku příliš nepředvedl, ale odvezl si tři body. Zvolili dobrou taktiku?
Myslím, že se poučili z toho minulého zápasu, který tady hráli a kdy nás vyloženě vybrejkovali a byli produktivnější. S tou taktikou přijeli i do tohoto zápasu, kdy měli blok ve středním pásmu a my jsme se tam těžko dostávali. Přestože oni neměli šance, tak jsme si jich taky tolik nevytvořili. Řekl bych, že to bylo dané tou jejich taktikou.

Hosté se gólově prosadili po samostatném úniku dvou hráčů. Kde se stala chyba?
Tam nebyl nějak vyhozený kotouč u modré čáry a oni se dostali dva sami na branku do nájezdu a dali ten jeden gól. Byla to jedna chyba, kterou potrestali. Mohli dát i jiný gól, ale to není podstatné. Nula na našem kontě, to je prostě strašné.

Barážový program je hodně náročný, už za sebou máte deset zápasů. Můžete ještě?
Jasně, že můžeme. Strašně nás ale mrzí, že nemáme nějaký bod navíc a že nejsme ve hře. Jsme ale přesvědčení o tom, že do konce nějaký bod ještě uděláme.

Teď si to musíme vyžrat

S Libercem jste prohráli všechny čtyři zápasy. Byl rozdíl mezi oběma týmy tak markantní nebo hrála roli třeba i smůla?
Prohráli jsme čtyři zápasy a to se asi nedá říct, že by to byla smůla. Když se na ty zápasy podívám, tak ten první u nich byl 1:1, my jsme gól nedali a oni ano. Druhý zápas doma, plný dům, nervozita, ale od druhé třetiny super hokej. U nich jsme potom prohráli hrozný zápas a teď 0:1. Je tam nějaký rozdíl a my nemáme toho střelce.

Do zápasu jste už šli oholení. Čí to byl nápad?
To ani nevím. Nejspíš mladí kluci, jak jsme nebyli všichni zarostlí, tak to nebylo ono. Jak jim to ještě moc neroste, tak jsou z toho takoví nesví, takže jsme to shodili všichni.

V úterý jedete do Mladé Boleslavi, která má výbornou formu. Liberec porazila 7:0, Chomutov 5:0, můžete tam jenom překvapit?
Žádné překvapení, Mladá Boleslav je prostě prvoligový tým, který s námi hrál celý rok. Je to tým, který jsme dokázali porážet a který nám teď vzal tu naději. My tam rozhodně nejedeme jen tak na výlet, to nepřipadá v úvahu. Je to velký rival, který nás proháněl celou sezonu a my jim to nedáme jen tak.

Čím to je, že má Boleslav daleko víc bodů, ale přitom jste ji v základní části poráželi?
Prostě to chytli a my to držíme za kratší konec. Prohráli jsme zápasy, které jsme měli vyhrát a které byly o jednom gólu, a teď si to musíme vyžrat.