Mezi svátky si hokejisté příliš volna neužili.

Program první ligy byl neúprosný a teprve po domácím zápase s Berounem (6:1) dostali Kohouti dva dny volna, během kterých stihli oslavit příchod nového roku.

„Na tréninku jsme se sešli všichni, takže oslavy proběhly asi v pořádku," zavtipkoval centr první olomoucké formace Jiří Řípa, který by preferoval o něco delší pauzu.

„Měli jsme volno, ale byly to pouze dva dny a to je, jako byste měl volný víkend. Bereme to tak, jak to je. Samozřejmě asi každý by chtěl trochu víc volna a být třeba někde s rodinou. Ale nedá se nic dělat," prohlásil osmadvacetiletý útočník.

Kohouti se ve čtvrtek představí na ledě osmého Havlíčkova Brodu. Předchozí dva duely z letošní sezony vyzněly lépe pro hráče Olomouce.

Na Rebely, kteří doma zvítězili čtyřikrát v řadě, si však Kohouti budou muset dát pozor.

„Mají dobrý tým. Navíc se teď zvedli, protože, myslím, měli po výborném startu do sezony trochu krizi. Teď hrají celkem dobře, takže to bude asi těžké utkání. Uvidíme, s čím na nás přijdou," říká druhý nejproduktivnější hráč Olomouce Řípa.

Doma Mora prohrála jen dvakrát, na nájezdy

Olomoučtí hokejisté mohou na závěr loňského kalendářního roku vzpomínat v dobrém. Dokázali porazit i dva favority soutěže Mladou Boleslav a Ústí nad Labem. Na druhou stranu však nečekaně padli na ledě outsidera z Písku.

„Je to škoda. Prohrálo se, ale teď už se s tím nedá nic dělat. Chtěli jsme tam vyhrát, jenže v Písku nám to moc nešlo už loni. Na nás to tam vždycky spadne a nehrajeme tam vůbec dobře," vrátil se k nevydařenému duelu Řípa.

Jihočeskou prohru Kohouti napravili hned v následujícím zápase, kdy na vlastním ledě přejeli Beroun, a potvrdili tak famózní bilanci z domácích zápasů.

Z devatenácti duelů sedmnáctkrát zvítězili v řádné hrací době a pouze dvakrát prohráli po samostatných nájezdech.

„Před našimi diváky se nám daří. Chceme to potvrzovat dál a doma vyhrávat, aby chodilo co nejvíc lidí," přeje si útočník Řípa.

Dalším z cílů je pak útok na první místo Mladé Boleslavi, na kterou Mora ztrácí pět bodů.

„Každý chce být první. Ústí jsme už předběhli, takže se musíme dívat na to, aby nás už nedohnali. Hlavně se ale díváme směrem nahoru na první místo. Bylo by to pěkné," pousmál se Řípa.