Diváci byli fantastičtí. Snad přijdou zas, přeje si gólman Vošvrda

Olomouc – Brankář Tomáš Vošvrda v neděli večer slavil svoji první barážovou výhru. Poté, co měl v pátečním zápase v Mladé Boleslavi volno, se vrátil do olomoucké branky a pomohl k vítězství Kohoutů 4:2 nad Kladnem.

31.3.2014

Fanoušci Mory na olomouckém zimákuFoto: DENÍK/Jiří Kopáč

Čtyřiadvacetiletý gólman držel 49 minut čisté konto, pak sice dvakrát inkasoval, ale nakonec si připsal i nahrávku na závěrečný gól Hanáků při kladenské power-play.

„Úkol byl nikoho nenastřelit, a že tam vzadu zůstal nějaký náš hráč, to jsem věděl," řekl k poslední gólové akci zápasu Tomáš Vošvrda.

Jak moc byl zápas s extraligovým Kladnem těžký?
Těžké to bylo, oni měli takový optický tlak, protože my jsme byli zatažení v našem boxu před bránou. Zblokovali jsme hodně střel a ten výkon byl podle mě o dost týmovější než jejich. I z tohoto důvodu jsme to dotáhli do vítězného konce.

Kladno ve třetí třetině dokázalo dvakrát skórovat a zápas tak zdramatizovat. V obou případech gólu předcházela přihrávka od zadního mantinelu a rychlá střela. Jak jste tyto situace viděl ze svého pohledu?
O tomhle se bavíme od půlky sezony, ne-li celou sezonu. Je to pořád dokola, takových gólů jsme už dostali hodně. Byly to zbytečné chyby, víme o tom, díváme se na to na videu. Celý zápas jsme to zvládali a na konci za stavu 3:0 jsme to možná podvědomě, nechci říct vypustili, ale nebylo to tam takové jako v těch předcházejících minutách.

Tomáš Vošvrda slaví

Tomáš Vošvrda slaví. Foto: DENÍK/Jiří Kopáč

Jednou byl v akci také videorozhodčí, který kontroloval, jestli puk nepřešel do branky. Byl jste si jistý, že zůstal puk před čarou?
Vůbec, já jsem nevěděl, kde byl puk. Cítil jsem, že jsem to dostal do betonu ve spoji mezi holení a kotníkem, kde je takový zlom, a vážně jsem nevěděl, jak to dopadne.

Kladno mělo v poslední minutě velký tlak, který jste ustáli a navíc přidali gólovou pojistku. Vy jste navázal na utkání s Jihlavou a připsal si další asistenci.
Zaplaťpánbůh, protože tam to nějak skákalo a naštěstí to do mě vždycky nějak hodili. Na konci to byla obdobná situace jako s Jihlavou. Úkol byl nikoho nenastřelit, a že tam vzadu zůstal nějaký náš hráč, to jsem věděl.

Jak jste si užil pozápasové oslavy. Na ledě jste opět předvedl zajímavé kreace.
To mě tak zase nějak napadlo (usmívá se). Lidi dneska byli fantastičtí. My jsme počítali, že by mohl přijít podobný počet, a diváci byli skutečně fantastičtí. Děkujeme a doufáme, že přijdou zas.

Čekají vás další dva domácí zápasy, po kterých se v tabulce můžete vyhoupnout na první místo. Přemýšlíte nad tím takhle?
Je to tak, jak jsme to říkali už před baráží, že jdeme zápas od zápasu. Nepřemýšlíme, co bylo a co bude. Teď máme den volna a zase se na to nachytáme. Budeme chtít opět odvést maximální výkon, abychom zase získali nějaké body.

Autor: Miroslav Mazal

31.3.2014 VSTUP DO DISKUSE
Srážka s převrácenou cisternou na D35 u Přáslavic
11

D35 u Olomouce zavřela havárie, ucpaly se i cesty okolo

Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.
DOTYK.CZ
6

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

"Nechtěný" volební skokan Brázdil opět první: Je to obrovská satisfakce

Další volbní triumf slaví olomoucký lékař a poslanec Milan Brázdil. Ačkoliv slavného "skokana" předcházejících voleb tentokrát krajské vedení ANO původně vůbec nepostavilo na kandidátku.

Sigma? Mnohem víc si věří, nepříjemná pro kohokoliv, chválí Kučera

Loni Sigmu vyzval dvakrát coby kouč Znojma, pokaždé odcházel poražen (1:2 a 1:4).

Olomoucký Pirát Pikal: Životní změna? Jako poslanec budu víc ve vlaku

Jedním z největších překvapení letošních voleb do poslanecké sněmovny je bezpochyby Česká pirátská strana.

Plecharéna slavila! Mora se lídrovi pomstila za debakl

FOTOGALERIE / Prokletí domácího stadionu je u konce. Olomoučtí hokejisté potřetí za sebou vyhráli na vlastním ledě.