Po bezbrankové první třetině skóre ve druhé části otevřeli domácí, ale Orli v polovině zápasu vyrovnali. Když se stejná situace opakovala i ve třetí třetině, rozhodovat musely samostatné nájezdy. V nich uspěli uničovští Peč s Handlem a vítězství připadlo hostům.

„Uničov byl v úvodu bruslařsky lepší. Pak jsme ale hru vyrovnali a dvakrát vedli. Hosté ale vyrovnali v přesilovce a tři minuty před koncem mohli při další početní výhodě rozhodnout. Remíza po normální hrací době byla spravedlivá," zhodnotil utkání šternberský trenér Aleš Zima.

Oproti tomu uničovský kouč Martin Palinek příliš spokojený nebyl. „Kdybychom po první třetině vedli 5:0, nikdo by nemohl nic říkat. Domácí ale dali dva šťastné góly po našich chybách. Nakonec jsme zaslouženě zvítězili. Mrzí mě, že to nebylo za tři body," poznamenal Palinek.

Aleš Zima přitom sezonu začínal jako hráč. Po zranění v zápase s Velkým Meziříčím se ale přesunul na lavičku. „Žádná velká změna to pro mě není. V týdnu jsem již vedl tréninky," zmínil s tím, že je možné, že se ještě vrátí k hráčské kariéře.

„Uvidíme po Novém roce. Zranění naštěstí nezanechalo žádné následky," dodal.

Uničovští hokejisté si před sezonou dali za cíl postup do druhé ligy. Dosavadní průběh sezony ale těmto ambicím příliš neodpovídá. „Sezona je hodně za očekáváním. Po loňské úspěšné sezoně přišlo uspokojení. Tréninková docházka byla špatná, ale teď už se z toho dostáváme," okomentoval Palinek dosavadní průběh sezony.

Stále však věří, že se tým ve vyrovnané tabulce posune nahoru. „Chtěli bychom atakovat čelo tabulky. Pořád se snažíme hrát o postup," řekl Palinek.

Oproti tomu Šternberk nemá až tak vysoké ambice. „Pokud budeme hrát tak zodpovědně jako v derby, na nějaké body a vítězství dosáhneme. Tabulka bude ale pořád vyrovnaná," očekává Zima.

HC TJ Šternberk – HC Uničov 2:3 SN (0:0, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 22. Dobrý (Musil, Brančík), 45. Dobrý (Musil) – 30. Handl (Nedopil), 53. Handl (Nedopil), rozh. náj. Handl.

Šternberk: Binar – Pšeja, Fekiáč, Kuba, Musil, Anděl, Volčko – Drdla, Dobrý, Brančík, Horák, Trunda, Jurák, Šťastný, Kohút, Vitásek, Poledna, Hes. Trenér: Aleš Zima.

Uničov: Axmann – Paška, Syrůček, Navrátil, Gerhát, Groer, Navrátil – Frieb, Galuška, Handl, Peč, Provaz, Skácel, Zatloukal, Žajgla, Spěvák, Nedopil, Vrána, Navrátil. Trenér: Martin Palinek.

Další výsledky 15. kola

HC Spartak Uh. Brod – HK Kroměříž 4:2, Hokej Uherský Ostroh – HC Spartak Uh. Brod B 13:1, SK Minerva Boskovice – HC Štika Rosice 9:1, Dynamiters Blansko HK – HC Spartak Velká Bíteš 3:2.

Tabulka

Tabulka