Kohouti mají o motivaci postaráno i vzhledem k nečekané domácí porážce 2:3 po samostatných nájezdech od Berounských Medvědů.

„Ztracené body teď musíme získat zpět v Jihlavě,“ stanovil jasný cíl olomoucký trnér Petr Fiala.

Oba týmy spolu hrály v přípravě a vždy zvítězili domácí. Nejprve vyhrála Dukla na Horáckém stadionu 3:2, v olomoucké odvetě uspěli Kohouti 3:2.

Jihlavští hokejisté na domácím stadionu v této sezoně ještě neztratili ani bod, když vyhráli všechny čtyři zápasy. Venku ale Dukla čtyřikrát po sobě prohrála. Naposledy padla v Hradci 2:5.

„Čtyři branky v přesilovkách rozhodly,“ měl jasno asistent trenéra Patrik Augusta.

Derby zároveň nabídne souboj dvou bývalých trenérských kolegů, jihlavského Petra Vlka a olomouckého Petra Fialy. Proti Moře se navíc postaví urostlý centr Petr Domin, který v uplynulé sezoně působil na Hané. Na Hané krátce hrál i útočník Radek Hubáček. Dukla patří k prvoligovým favoritům a na soupisce má řadu osvědčených opor. Nejlepším střelcem soutěže je s devíti góly Daniel Hodek. V kanadském bodování se daří již zmiňovanému Dominovi (5 gólů a 5 asistencí), Michalu Jeslínkovi (2 + 8) a ofenzivnímu obránci Tomáši Kolafovi (3 + 6). V brance je jedničkou mladý Dominik Halmoši.