„Abych pravdu řekl, už jsem to ani moc nečekal. Olomouci děkuju za to, že mi takovou možnost dala,“ zmínil už 38letý hokejista, který ve druhé nejvyšší soutěži stále patří k tomu nejlepšímu.

Návrat mezi tuzemsko elitu dokonce mohl osladit gólem, možná ne jedním.

„Měl jsem dvě šance, které jsem mohl proměnit. Ten zápas mohl vypadat klidně úplně jinak,“ mrzelo ho, protože Mora nakonec zápas nezvládla a padla 1:4.

„Nějaké šance jsme nedali, Káša (Libor Kašík, pozn.red.) je dobře chytl, v přesilovce jsme si taky moc nepomohli, soupeř proměnil víc šancí, a proto vyhrál,“ uvedl Čachotský.

PROTI ZNÁMÝM

Právě ve Zlíně hrál v extralize naposledy. Tři zápasy za něj odehrál v ročníku 2018/19, ten úplně poslední 24. října 2018 na ledě brněnské Komety.

„Kluky znám, ale tolik speciální to nebylo. Už jsem proti nim hrál za Jihlavu ten jeden rok, co jsme byli v extralize. Chystal jsem se jako na každý jiný zápas,“ nechal se slyšet po utkání.

Skočit do extraligového kolotoče, který v nejbližších dnech teprve nabere na obrátkách, pro něj nebylo úplně jednoduché.

„Doteď jsme měli v Jihlavě jenom dobrovolné tréninky zhruba v osmi lidech a teprve v úterý první společný,“ popisoval poslední hodiny, které byly hektické.

„Až po tom společném tréninku jsem se dozvěděl, že si mám sbalit věci a ve středu se hlásit tady v Olomouci. Bylo to všechno takové narychlo, ale v dnešní době to tak prostě je,“ nechtěl z toho dělat vědu.

Být na ledě delší dobu, možná si počínal v ložených příležitostech lépe. Vždyť právě samostatné souboje proti brankáři jsou jeho doménou.

„Asi bych to té chybějící praxi trochu přičetl, zachoval jsem se v těch situacích maličko zbrkleji, mohl jsem zachovat chladnější hlavu. Bez té praxe to ale není jednoduché,“ zhodnotil jihlavský odchovanec, který v minulosti nastupoval v extralize i za Znojmo.

PŘIDÁ DALŠÍ ZÁPASY?

Každopádně ukázal, že v nejlepší lize u nás by stále mohl stíhat. I ve svém hokejově pokročilém věku.

„Hráči tady mají rychlejší přístup, jsou dřív u vás, na všechno máte méně času. Je prostě znát, že je to o ten jeden stupeň výš,“ srovnával výborný bruslař úroveň dvou nejvyšších soutěží.

Je možné – až pravděpodobné – že kolonka zápasů v dresu Olomouce se mu rozroste o víc než jednu čárku. Kromě Navrátila totiž Kohoutům dlouhodobě chybí také další útočníci Petr Strapáč, Lukáš Klimek a Tobiáš Handl.

„Vím o tom, ale v momentální chvíli vám nejsem schopný odpovědět, protože sám nevím, jak to bude dál. Teprve budu mluvit s trenérem, takže se dozvím víc,“ uvedl v provizorní mixzóně v plecharéně po utkání se Zlínem.

Sám by nejspíš byl za další možnost jen a jen rád, v Chance lize totiž stále pořádně neví, na čem jsou.

„Jsou nějaké nástřely restartu soutěže. Prvně se mluvilo o tom, že by se mělo začít 21. listopadu, pak zase až 30., takže to konečné datum ještě asi ani stanovené není. Alespoň já o něm nevím,“ uzavřel.

Do Třince pro první body po restartu?
Dva zápasy, ani jeden bod. Olomouckým hokejistům se po restartu Tipsport extraligy zatím nedaří. Zatímco v pondělí na ledě silného Liberce prohráli Kohouti spíš smolně a nezaslouženě odjížděli domů bez bodů, na svém ledě proti Zlínu nepředvedli dobrý výkon. „Minimálně do půlky jsme špatně bruslili a tahali jsme za kratší konec toho pomyslného provazu. Prohrávali jsme souboje, špatně jsme dobruslovali,“ hodnotil zápas proti moravskému soupeři Zdeněk Moták.
V pátek od 17 hodin se Kohouti pokusí zabodovat v třinecké Werk Aréně. Za domácí nastoupí i obránce Jan Jaroměřský, který oblékal v uplynulých sedmi sezonách právě dres Hanáků. „Na roky strávené v Olomouci vzpomínám rád, znám z jejich kádru většinu kluků, ale snažím se neohlížet na minulost. Vnímám Moru jako dalšího soupeře, kterého chceme porazit,“ řekl Jaroměřský pro web Ocelářů.
Třinec má fazónu, v nové sezoně odehrál zatím pět zápasů a ztratil pouhý jeden bod.