Byly to klíčové momenty bitvy s Kometou (1:3)?
Asi ano. Já jsem tam měl šanci, ale nedal jsem ji a oni hned další střídání dali. Byl to samozřejmě jeden z rozhodujících okamžiků. Taky ale první třetina, kde jsme měli hodně šancí. Tam jsme měli dát gól a odskočit. Měli jsme více ze hry, byly tam šance, hráli jsme u nich. Rozhodla produktivita. Oni měli míň šancí, dali víc gólů. U nás to bylo naopak.

Co chybělo ve vaší akci?
Netrefil jsem to, jak jsem chtěl. Přihrávka byla poměrně dlouhá, a myslím si, že to Vejmelka dobře přečetl. Moc místa tam nebylo, ale já to musím trefit nahoru. Nebo možná mít víc klidu na hokejce a trochu ho potáhnout, a pak dávat do prázdné. V takové situaci to jasně musím vyřešit líp.

Za tři zápasy jste dali jen jeden gól. Je produktivita momentálně největším problémem?
Přesně tak. Moc gólů nedostáváme, v Liberci dva, tady tři, obrana hraje dobře. Musíme hrát ale ve všech pěti i do útoku, pomoct si vepředu. Je to ale hlavně na nás útočnících, to je jasné.

Co se dá změnit?
Říká se, že by se neměly vymýšlet velké věci, když vám to nejde. Hrát to jednoduše, na dorážku, všechno do brány. To si všechno říkáme, samozřejmě to víme, ale někdy to chvilku trvá, než to z toho tréninku přenesete do zápasu. Věřím, že v týdnu dobře potrénujeme a pak to ukážeme.

Vy alternujete na pozici prvního centra místo zraněného Jana Knotka. Jde znát, že chybí?
Knoťas hodně chybí. Je to silný hráč právě v těch předbrankových prostorech, umí se tam orientovat – dorazit, tečovat, najít si prostor. V tomhle nám hodně chybí. Zaskakuju za něj na centru. Nějak mi to nevadí, poslední dobou jsem tam hrál docela dost. Jsem spokojený s tou pozicí.

Prohráli jste už počtvrté za sebou. Je na vás už nějaká deka?
Řekli jsme si, že kromě těch gólů se za výkon nemusíme stydět. Herní projev byl dobrý. Dáme hlavy nahoru a nebudeme po devátém kole skládat zbraně, to by bylo špatně. Jedeme dál, budeme pracovat, snažit se hrát ten náš poctivý hokej. Chce to ale přidat góly, to je kámen úrazu. Nic jiného tomu nechybí.