„Věděli jsme, že to bude těžké utkání. Oni mají propracovanou obranu a moc nás k ničemu nepustili,“ řekl po zápase třiadvacetiletý útočník první formace. „Větší únavu jsem necítil, bylo to v pohodě,“ vyvrátil vzápětí domněnky, že by po extraligové zkušenosti mohl být unavený.

Tušili jste, že bude Znojmo tak obtížný soupeř?
Čekali jsme, že to bude těžký zápas, protože jsme s nimi hráli v přípravě. Ve Znojmě jsme dokonce prohráli, takže jsme věděli, že to bude vyrovnaný zápas, ve kterém budou rozhodovat chyby.

Co tedy zápas rozhodlo ve prospěch Orlů?
Rozhodla ta naše oslabení. Neměli jsme je k nim tolik pouštět, protože oni hráli jen v přesilovkách. Navíc nás k ničemu skoro nepustili.

Na začátku druhé třetiny soupeř slavil gól, ale k údivu všech se pokračovalo ve hře. Jak jste to viděl?
Taky jsem myslel, že je to gól, ale rozhodčí byl blízko. Byl tam také brankový rozhodčí a ten to asi viděl lépe. Asi se to odrazilo Žigimu od tyčky.

A v zápětí jel Michal Černý sám na Horčičku.
To byl asi taky zásadní okamžik, kdybychom ho dali, tak to mohlo vypadat úplně jinak.


PODÍVEJTE SE NA
VIDEO S TÍMTO MOMENTEM

V úterý jste pomáhal v extralize Kometě, cítil jste ten zápas v nohách?
Žádnou větší únavu jsem necítil. Dalo se to odehrát v pohodě.

Kdy jste se dozvěděl, že se v dresu Komety objevíte?
V pondělí mi během tréninku řekli, že jdu hrát za Kometu a že se mám jít převléknout. Rozhodně jsem byl za tuto možnost rád.

Desátou porážku v řadě jste ale odvrátit nedokázal. Co rozhodlo zápas Komety se Zlínem?
Pro nás tam byl osudový okamžik, když nás Zlín zavřel, my jsme vyhodili dvakrát na icing a z toho nám dali na 2:1. To rozhodlo a už jsme se nezvedli.

Letošní rok je pro vás zatím veleúspěšný. Sedm branek v první lize a také start v extralize.
Zatím jo, ale uvidíme, jak to půjde dál, ale doufám, že to vydrží. Zatím nevím, jestli budu za Kometu hrát ještě nějaké zápasy.

Nemohou vám i Olomouci tyto starty za Brno také uškodit?
Určitě ta únava malinko větší je, ale na druhou stranu jsme rádi, že máme tu možnosti jít hrát do extraligy a trochu se ukázat. Určitě mi to může jedině pomoct.

Miroslav Mazal