David Krejčí oznámil, že pokud se nerozhodne pro definitivní ukončení kariéry, rád by si ještě zahrál na domácím mistrovství světa. To by ale musel během sezony naskočit na led a jak sám přiznal, bylo by to v české extralize.

Zdroj: Youtube

Kam by mohl zamířit podle Davida Pastrňáka? „Slyšel jsem fámy, že do Sparty. To by mě hodně zklamal,“ zasmál se rodák z Havířova.

Sám Krejčí nedávno naznačil, že by rád podepsal s týmem, který bude po pár měsících v nejvyšších patrech extraligy. Okamžitě se tak začaly nabízet varianty top týmů v čele s Pardubicemi.

„Asi ale musím říct Třinec. Hrál jsem tam já i táta. Vyhráli toho teď ale moc, tak by bylo fajn, kdyby to vyhrál někdo jiný,“ pousmál se Pastrňák a okamžitě zmínil olomouckou Moru, kde Krejčí v sezoně 2021/22 odehrál 56 utkání s bilancí 23 branek a 28 asistencí.

„Byl bych moc rád, kdyby Olomouc hrála vršek tabulky a šel zase tam. Když tam šel v předminulé sezoně, tolik extraligy jsem nesledoval, jako když tam byl Krejča. A bavilo mě Olomouc sledovat,“ upozornil 27letý střelec.

Hokejisté Olomouce (v červené) proti Kladnu. David Krejčí
Návrat do Olomouce v ohrožení? Musím se dívat na tabulku, říká Krejčí

S úsměvem pak vyprávěl, že ho zaujalo jedinečné pojetí hry Mory. „Už loni mi vykládal, že Olomouc měla jiný tým než celá extraliga. Všude jezdili soupeře zmlátit. I letos udělali play-off. Když si s Krejčou psali, vím, že měli stejný plán. Jenom to tam vymlátit,“ smál se Pastrňák.

Pozornost bostonského forvarda ale upoutal i Krejčího kolega z formace. „Káňa se mi hodně líbil. Je to střelec, ještě když dáte takového hráče dohromady s Krejčou, hráli spolu výborně. Teď šel do Vítkovic, takže ještě jsou ve hře třeba Vítkovice. Ale kdyby tam šel, bylo by to pro mě druhé zklamání po Spartě,“ řekl s humorem velký fanoušek Baníku Ostrava. „Fotbal a hokej, to je něco jiného,“ dodal závěrem.

Přípravné utkání HC Kometa Brno - HC Olomouc.
Další gól Chmielewského i gesto fair play. Mora ale na Kometu nestačila