„Nečekali jsme to, všude se psalo, že někde naskočí a ve skrytu duše jsme doufali, že to bude tady,“ dodal s úsměvem zkušený hokejista.

I on měl tu možnost si s geniálním centrem zahrát během sezony 2021/22, kdy slavná šestačtyřicítka rozdávala radost na českých kluzištích.

„Je to škoda pro celý český hokej, že už se na něj nebudeme moci dívat a učit se od něj, jako jsme měli možnost my. Neskutečně bavil lidi,“ zakroutil Klimek hlavou.

„Budeme na něj vzpomínat jen v dobrém. Jak po hokejové stránce, tak po té lidské. Tu druhou bych vyzdvihl ještě více než tu první. Tak hodného kluka, co by se rozdal a na nic si nehrál, přestože toho dokázal tolik, to se nevidí,“ zopakoval slova o obdivuhodné skromnosti a srdečném vystupování Davida Krejčího vlastně vůči všem.

Ondrušek: Pořád je to mladý kluk

Asi nejlépe ale zná držitele Stanley Cupu kapitán Mory Jiří Ondrušek. „Je hrozně skromný a hodný kluk. Na ledě je strašně chytrý. Moc dobře věděl už dva kroky dopředu, co udělá. Skvěle četl hru a vlastně díky tomu byl tak výjimečný,“ vyzdvihl pro klubový web Mory.

„Naučil nás spoustu herních situací, přinesl klid. Ukázal nám, jak je jednoduché, když se hokej umí,“ dodal Ondrušek.

I on tajně doufal, že by si z kamarádem z mládežnických let ještě jednou v Olomouci zahrál, jak ostatně přiznal i před sezonou.

„Pořád je to mladý kluk, o pár dnů mladší než já, takže mě jeho konec mrzí. Každopádně má důvody, proč se tak rozhodl.“

Tisková konference hokejistů HC Olomouc před extraligovou sezonou 2023/24. Kapitán Jiří Ondrušek
Ondrušek cílí na dvacet sezon. Návrat Krejčího? Budeme doufat

Tomajko takového hráče nikdy netrénoval

Z přínosu a přístupu Davida Krejčího si mnohé vzal i hlavní trenér a jednatel HC Olomouc Jan Tomajko.

„Rozhodně to nebylo tak, že by si dělal, co chtěl. On dělal to, co měl, a ještě to dělal lépe než ostatní,“ uvedl kouč. „Bylo dobré s ním některé věci prodiskutovat. Dozvěděli jsme se, jak to funguje v Americe. Do mého trenérského pohledu vnesl určitý impuls,“ uvědomuje si Tomajko.

„Takového hráče jsem nikdy netrénoval, byla to čest,“ uzavřel.

Davidu Krejčímu prostřednictvím webových stránek a na sociálních sítích děkuje nejen hokejová Olomouc, ale i fanoušci a osobnosti ze všech koutů Česka. A pochopitelně i v zámoří.