Zdravotní problémy Miroslava Ložana ze Skorošic způsobené klíšťovou encefalitidou vyvrcholily před více než třemi lety.

Od té doby je příznivec Mory upoután na lůžku, duel Kohoutů s Třincem tak sledoval ze záchranných nosítek za plexisklem.

Den před zápasem oslavil Míra 49. narozeniny a kamarádi mu připravili dárek v podobě nečekané návštěvy hokejového utkání. A došlo i na setkání s opravdovou hvězdou – Davidem Krejčím.

David Krejčí s fanouškem, který dorazil přímo z nemocnice.
Bitva v plecharéně měla jiného hrdinu. Fanouška přivezli přímo z nemocnice

Skvělou práci tak odvedli zástupci HC Olomouc, primáři Vojenské nemocnice Olomouc, kteří se nebáli odpovědnosti za netradiční výlet i lékařce a sestřičkám, které fanouška doprovodily na stadion a dohlížely na jeho zdravotní stav.

„Také pro ně to bylo poprvé, co s pacientem uskutečnily takový výlet. Nikdo nevěděl, jak bude Míra reagovat a jak dlouho na zápase vydrží,“ popsal Jan Škoda z Jeseníku, který pro Deník celou akci zmapoval.

A bývalý podnikatel v oblasti zpracování dřeva statečně a bez problémů vydržel celý zápas. A jistě si ho také užil. Kromě Davida Krejčího jej přišel navštívit třeba také sportovní ředitel třineckých Ocelářů Jan Peterek.

„V neposlední řadě patří poděkování kamarádům oslavence, kteří celou akci vymysleli, zorganizovali a zajistili tak netradiční dárek pro svého kamaráda,“ uzavřel Jan Škoda.

Autoři: Jan Škoda, Ivan Němeček

Jakub Sedláček v dresu HC Olomouc.
Velká pardubická výhra Mory! Sedláček vynuloval Dynamo