Zatímco minulou sobotu Jestřábi padli s Českými Budějovicemi 3:7, teď jim před tisícovkou nejvěrnějších fandů naložily Litoměřice.

Třetí tým tabulky na Hané vyhrál 8:3, přičemž hned čtyři góly nasypal do domácí branky nejlepší střelec soutěže Vítězslav Bílek.

„Dnešní utkání opět ovlivnil náš katastrofální nástup do zápasu, kdy jsme hned ve třetí minutě dostali první gól a posadili jsme soupeře na koně. Poté především ve druhé části zápasu byly Litoměřice lepší a po zásluze nás přehrály," přiznal prostějovský kouč Petr Zachar.

Klíčovým momentem zápasu podle něj byl faul a inkasovaný gól po snížení na 1:2.

„Stává se nám to celou sezónu a jsou to věci, které lámou celý zápas. Máme tristní bilanci z domácích zápasů a musíme s tím urychleně něco začít dělat."

Tomáš Halász, který je v Prostějově na střídavých startech z Pardubic, neměl úplně svůj den.

Nepřesvědčivý výkon dorazil inkasovaný gól při vlastní přesilovce a kouč Zachar poslal do brány Ondřeje Kociána. I ten však čtyřikrát kapituloval.

„Myslím si, že dnes bylo jasně vidět, komu se daří a na kom je trošku deka," komentoval lodivod Litoměřic Daniel Tvrzník.

„My jsme momentálně ve velké pohodě, především se daří naší první lajně, která to dnes opět potvrdila. Na domácích bylo vidět, že nejsou vůbec v pohodě a myslím si, že nám to dnes hodně usnadnili."

Prostějov zůstává v prvoligové tabulce předposlední, když z šestadvaceti zápasů zatím vydoloval jen šest vítězství. Poslední Havlíčkův Brod má za Jestřáby odstup pěti bodů.