Nejde to, krize přetrvává. V Mladé Boleslavi chtěli olomoučtí hokejisté hodit za hlavu nedělní kolaps z vyhroceného derby proti Vítkovicím. Nestalo se. Mora dostala v městě automobilů pět branek, sama se zmohla na jednu. Suma sumárum, osmá prohra za posledních devět duelů.

BEZ STRAPÁČE A MUSILA

Trenéři znovu museli sáhnout do sestavy. Chtě, nechtě. Strapáč za svůj atak na vítkovického obránce Černého dostal stopku na dva zápasy, nehrála ani posila Musil, jenž je na Hané zapůjčen právě z Mladé Boleslavi. Oba kluby měly úmluvu, že zápas vynechá.

Stejně jako v Litvínově tak byl čtvrtý útok „dolepený“ obráncem Valentou, místo v centru první útočné letky zaujal po Strapáčovi Nahodil, který se do sestavy vrátil po jednozápasové absenci.

I přesto to ale Mora odstartovala na ledě Středočechů parádně. Už po 80 vteřinách ideálně nabil Tomečkovi Hecl a bylo to 1:0 pro hostující celek. Hanáci nehráli špatně, vytvořili si i pár dalších šancí. Krošelj ale neinkasoval. Bohužel pro Kohouty až do konce utkání.

Lukáš, který dostal prostor v brance podruhé za sebou, držel nulu do 14. minuty, pak ho překonal Vondrka. Od té doby byli domácí lepší, každou třetinu střelecky ovládli. Výsledná převaha ran na branku ukazovala víc než dvojnásobnou převahu Bruslařů – 42:19.

„Sice jsme v zápase vedli 1:0, ale Boleslav byla lepší, silnější v soubojích, měla víc šancí a dopředu byla kvalitnější,“ hodnotil Jan Tomajko, jeden z trenérů Olomouce.

Po polovině zápasu ocenili rozhodčí Dujsíkův krvavý faul dvojnásobným trestem, čehož domácí díky Stránskému využili k tomu, aby se poprvé v utkání dostali do vedení.

„První třetina byla vyrovnaná a tomu odpovídal i stav. Od druhé už jsme byli lepší, ale pořád to bylo jenom 2:1 a mohlo se stát cokoliv,“ nechal se slyšet asistent domácího kouče Pavel Patera.

ČTYŘMINUTOVKA SMRTI

Mora se zbytečnými přestupky vyváděla z možnosti vytvořit si soustavnější tlak, přesto jedna branka dělala rozdíl mezi oběma celky až do 48. minuty. Pak olomoucké naděje během čtyř minut definitivně zhasly. Trefili se Vondrka se Ševcem a Skalickým. Bylo po zápase.

„Bylo to ale dlouho jenom o gól, takže jsme mohli, ale nebylo to ono. Dostali jsme ale prakticky tři góly v oslabení,“ pravil Tomajko.

„My jsme zvládli jak přesilovky, tak oslabení, a to rozhodlo,“ řekl Patera.

Další porážka byla rázem na světě.

„Pocity nejsou dobré. Každý zápas chceme urvat body, ale něco nám k tomu chybí. Budeme se snažit, abychom to zlepšili,“ soukal ze sebe jen těžko Vojtěch Tomeček, jediný úspěšný střelec Hanáků. I když přesně mířil poprvé v sezoně, na juchání to logicky nebylo.

„Kdyby se vyhrálo, je to něco jiného, tady tak ale musíme makat dál,“ procedil a přemýšlel, jak z krize ven.

„Střílet, bojovat, věřit, že to tam padne a otočí se to,“ uvedl s nadějí v lepší zítřky.

Vítězství je potřeba, tři body z Litvínova byly jen zábleskem z temna. Olomouckým sice i nadále patří desátá příčka, suterén ale není daleko. Měřeno v bodech – čtyři.

BK Mladá Boleslav - HC Olomouc 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 14. Vondrka (Skalický, A. Zbořil), 34. J. Stránský (R. Zohorna, Flynn), 48. Vondrka (O. Najman), 51. Ševc (A. Zbořil, Skalický), 52. Skalický (Cienciala, Ševc) - 2. V. Tomeček (Hecl). Rozhodčí: Pražák, Šindel - Lučan, Kis. Vyloučení: 3:8. Využití: 2:0. Diváci: 3129.

Mladá Boleslav: Krošelj - Kurka, Ševc, Hrbas, Fillmann, Dlapa, Pláněk - Vondrka, A. Zbořil, Skalický - Klepiš, Cienciala, R. Zohorna - J. Stránský, Bičevskis, L. Pabiška - P. Kousal, O. Najman, Flynn. Trenéři: Rulík a Patera.

Olomouc: Lukáš - Ondrušek, Jaroměřský, Vyrůbalík, Škůrek, Švrček, Dujsík - Irgl, Nahodil, Burian - V. Tomeček, Klimek, Hecl - Skladaný, Kolouch, Olesz - Kořenek, Handl, Valenta. Trenéři: Moták a Tomajko.