Do olomoucké sestavy se v předposledním přípravném zápase vrátil centr druhého útoku Řípa, ale chyběli Dopita, Ministr a Selingr.

Hosté již po třiceti sekundách zásluhou Diviše otevřeli skóre. Když na začátku druhé třetiny další góly přidali Pekr a Smetana, zdálo se být rozhodnuto.

Jenže domácí vzápětí dali kontaktní gól a v polovině utkání bylo vyrovnáno. Na začátku třetí dvacetiminutovky se navíc domácí vůbec poprvé ujali vedení. Minutu před koncem normální hrací doby vyrovnal Kucharczyk a muselo se prodlužovat.

Nastavený čas mohl předčasně ukončit Herman, jenže kotouč na brankové čáře se štěstím zastavil Čiliak.

Rozhodnutí tak musely přinést samostatné nájezdy. V nich si lépe počínali domácí, když si vítězný gól připsal bývalý útočník Kohoutů Čuřík.

Poslední přípravný zápas před první ligou odehrají olomoučtí hokejisté na domácím ledě od 18 hodin proti Jihlavě.

SK HS TŘEBÍČ – HC OLOMOUC 5:4 SN (0:1, 3:2, 1:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 23. Kaut (Čuřík), 32. Marosz (Burian V.), 33. Kaut (Čuřík, Rangl), 45. Dlapa (Sláma), rozh. náj. Čuřík – 1. Diviš (Kolouch), 21. Pekr (Řípa), 23. Smetana (Rác), 60. Kucharczyk (Kolouch). Rozhodčí: Čech – Rampír, Klouda. Vyloučení: 8:9, navíc Ondrušek 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 370.

SK Horácká Slavia Třebíč: Čiliak – Malena, Rangl, Peroutka, Sláma, Dlapa, Zítka, Sobotka – Čech, Kaut, Čuřík – Burian, Ostřížek, Marosz – Vítek, Křivohlávek, Vondráček T. – Kadela E., Moučka, Horký.

HC Olomouc: Halász – Houdek, Nedbálek, Bartoň, Ondrušek, Lhotský, Valenta, Staněk, Janáček – Kucharczyk, Diviš, Kolouch – Pekr, Řípa, Herman – Švaňhal, Heža, Králík – Rác, Smetana, Vodný.