Čurda, jak ho spoluhráči přezdívají, přidal k dobrému výkonu ještě další dva body za asistence. Mora zápas zlomila nevídanou třetí třetinou a pěti brankami.

Co se dělo před třetí třetinou v šatně?
Snažili jsme se povzbudit, protože víme, že během sezony jsme dokázali se Sarezou dvakrát výsledek otočit a vždycky v poslední třetině. Řekli jsme si, že nemáme co ztratit. Je to play-off, tady se hraje o každý zápas, o každý metr a každý puk. Vletěli jsme do toho a výsledek byl vidět.

Úvod zápasu vám nevyšel, nebylo to i pod dojmem podcenění z lehké první výhry?
No, já myslím, že jsme zaspali první třetinu, kdy Sareza výborně bruslila. My jsme nevěděli co hrát. Po první třetině nás trenéři trošku zdupali, pak se hra zvedla. Začali jsme bruslit a zápas zaplať pán bůh otočili.

K tomu hodně pomohli dva slepené góly během 43. minuty, že?
Určitě. Každý mančaft to nakopne. Je to pak hnací motor po zbytek zápasu.

Play-off rozhodují přesilovky, s Ostravou jste byli jedenáctkrát na trestné. Máte problém s disciplínou?

Myslím, že rozhodčí nasadili hodně přísný metr. Ostrava je nevyužívala jako my v prvním utkání. To je klíč k výhře.

U krásné trefy jste dokonale využil vaší největší přednosti. Rychlých nohou.
(usměje se) Byla tam dobrá práce vzadu. Luboš (Lubomír Štach, poz. red.) mě perfektně našel, já zavřel oči a snažil se to jen trefit.

Dá se série rozhodnout už v Ostravě?

Tak určitě dá. Ale to je play-off, každý zápas je úplně jiný. V prvním zápase se nám povedly první tři minuty, kde jsme rozhodli. Ve druhém to bylo o něčem jiném. Jedeme do Ostravy, ty zápasy budou také zase úplně odlišné. Play-off je ještě otevřené, vedení 2:0 nic neznamená.

Jak si HC Olomouc po loňském posledním místě užívá play-off?
Každý kluk, který zažil tu loňskou sezonu a je tady s námi v šatně, to bere jako odměnu za celoroční práci a každý si to užívá. Je to třešnička na dortu.

A užívá si jistě i atmosféru.
Určitě, diváci byli fantastičtí.