„Nepůjde to lusknutím prstu, ale budeme muset vymyslet něco, co by na ně platilo,“ zmínil po druhém utkání v O2 areně trenér Mory Zdeněk Moták.

Hanáci v žádném případě nejsou vagón za sparťany, herně jim zatím stíhají, jenže na rozdíl od předkola s Plzní ani jednou nevedli. Pokaždé museli dohánět.

Rozhodlo, že jsme jako první inkasovali

„Škoda, že jsme tak rychle dostali první gól. To, co se nám dařilo proti Plzni, se teď daří Spartě. Hrají dobře zataženě a čekají na nás, což je škoda. My se musíme prostě snažit vstřelit úvodní branku, jelikož to je v těchto zápasech nejdůležitější,“ zmiňuje pro web HC Olomouc obránce Olomouce David Škůrek.

„Myslím, že v zápasech rozhodlo to, že jsme inkasovali první gól. Sparta má zkušený tým, výborné hráče a jakmile dají gól, hrají extrémně zodpovědně,“ přitakává pro web Mory také útočník David Osřížek.

I když jsou teď karty jasně rozdané, otočit sérii z 0:2 už se povedlo mnoha týmům. „Chceme se vrátit do Prahy, uděláme pro to v obou zápasech maximum,“ sliboval po druhém utkání v Praze brankář Kohoutů Branislav Konrád.

Hanáci ještě budou kousat, zní ze Sparty

Sparťané by jistě rádi svůj úkol dokončili už v Olomouci, jenže všichni v kabině favorita vědí, že to nebude jen tak. „Myslím si, že Hanáci budou doma ještě pořádně kousat. Rozhodně nás nečeká nic jednoduchého,“ nechal se pro webové stránky Sparty slyšet útočník Roman Horák, člen první sparťanské formace, která zatím dělá Hanákům největší problémy.

Třetí utkání série mezi Olomoucí a Spartou je v plecharéně na programu dnes od 16:05, zápas vysílá televizní stanice ČT sport. Ve čtvrtek se hraje od 19 hodin.