I proto to Kohouti v internetových diskuzích od fanoušků, které namlsaly čtyři výhry v řadě, pořádně schytali.

„Mrzí nás to, šestka byla blízko. Chápu naštvané reakce, ale kluci se vydali na maximum. Osmého místa si važme, před sezonou bych jej bral,“ vysvětluje v exkluzivním rozhovoru pro Deník Zdeněk Venera, kouč Mory, jenž dříve trénoval právě Berany.

Mohli jste projít rovnou šestky. Ještě vás to mrzí?
Samozřejmě, byla to možná zkratka do čtvrtfinále. Teď nás čeká delší cesta, která vyjde nebo ne. Na šestku jsme si brousili zuby jak my, tak Zlín nebo Liberec, nakonec to dopadlo na Pardubky. Nedá se nic dělat, musíme to hodit za hlavu.

Po čtyřech výhrách v řadě však namlsaní fanoušci nečekali, že padnete zrovna na ledě předposlední Dukly…
Ale Jihlava teď hraje parádně, vyhrála i v Hradci. V některých zápasech doplatili jen na to, že nedávali góly, což my známe. Jinak je to strašně nepříjemný a houževnatý soupeř. Nám se sice roztrhl pytel s góly třeba s Kometou nebo v Boleslavi, ale v neděli jsme zas nebyli schopni skórovat. A když pominu inkasovaný gól do prázdné brány, tak jsme dostali jen dva. To zase žádná hrůza není.

Což si ale lidé minimálně na internetových diskuzí nemyslí. Vnímáte to?
Víte, nás mrzí, že jsme nepostoupili přímo do do čtvrtfinále, bylo to blízko. Ale co by za to dala třeba Boleslav, která do kádru vrazila šílené peníze? Nebo se podívejte na Spartu, jak se radovala z desátého místa. Proto bych chtěl říct jednu věc.

close Více čtěte exkluzivně v tištěném Deníku.. info Zdroj: Archiv zoom_in Celý rozhovor najdete exkluzivně

v uterním tištěném vydání Olomouckého deníku 6. března 2018.