Ve 43. kole na ledě Dynama nedokázali ani jednou skórovat, což se jim v sezoně stalo už počtvrté. I nadále tak Mora zůstává na jedenáctém místě.

Dohromady 31 střel, gólových šancí požehnaně. Co naplat, Dominik Frodl v brance pardubického Dynama si ve středu řekl, že olomouckým střelcům prostě rozvlnit síť za jeho zády nedovolí. Mora vyšla střelecky naprázdno už počtvrté v sezoně a počtvrté za sebou musela vytrpět porážku.

„Pardubice si vytvořily šance, my jsme měli podobné, ale bohužel jsme nedali,“ hodnotil jeden z olomouckých koučů Jan Tomajko.

„Samozřejmě, že jsme měli my i Olomouc šance, ale musím pochválit Frodlika, který podal vynikající výkon, a to rozhodlo,“ chválil Frodla Richard Král, trenér Pardubic.

Zápas gólmanů

Ostatně, dlouho to bylo utkání brankářů. Branislav Konrád měl na konci zápasu 37 úspěšných zákroků. Poprvé ho překonal až v 35. minutě Adam Musil, který byl na brankovišti nejdůraznější ze všech.

„Olomouc má skvělou defenzívu, je strašně těžké se prosadit u nich ve třetině přes jejich velké a silné obránce,“ doplnil Král.

Utkání také doprovázely tvrdé zákroky. V první třetině se po jednom z hitů povalil na led otřesený olomoucký mladíček Jan Bambula, o něco později zase po dalším ze střetů museli na pardubické střídačce ledovat zátylek domácímu zadákovi Janu Košťálkovi. Rozhodčí zkrátka zvolili vlídnější metr, zápas ale zvládli ukočírovat.

O co šlo ale především, byly góly. Olomouc chvíli předtím, než domácí otevřeli skóre, mohli vstřelit první branku zápasu zásluhou Krejčího, ten ale na fantastickém Frodlovi ztroskotal. Ještě skvostnější zákroky si připsal, když nejprve vychytal v přečíslení dvou proti jednomu Bambulu a tak trochu pohaškovsku také dorážku Krejčího.

„Ve třetí třetině jsme měli nějaké příležitosti, hlavně za stavu 0:1. Bohužel jsme je neproměnili, proto si nic neodvážíme,“ štvalo Tomajka.

Konrádova chybka

Nedlouho poté si jinak skvělý Konrád vybral slabší chvilku, kdy pustil střelu na lapačku z hole Juraje Mikuše.
Při hře bez brankáře pak na konečných 3:0 pro Východočechy upravil svou druhou trefou Musil.

Zatímco Pardubičtí mohli oslavit šestou výhru v řadě a dotáhnutí se na druhý Hradec Králové, Mora se dál souží a zůstává na jedenáctém místě tabulky.

HC Dynamo Pardubice – HC Olomouc 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 35. A. Musil, 51. J. Mikuš (Cienciala, O. Roman), 60. A. Musil (R. Kousal). Rozhodčí: Šír, Veselý – Kajínek, Hlavatý. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 1000.

Pardubice: Frodl – J. Mikuš, J. Zdráhal, D. Robertson, Košťálek, O. Vála, Sergijenko, T. Jelínek – Hecl, Poulíček, Blümel – R. Kousal, A. Musil, Camara – Paulovič, O. Roman, Cienciala – T. Urban, Anděl, O. Rohlík. Trenéři: Král, Havíř a Sýkora.

Olomouc: Konrád – Ondrušek, Rašner, Švrček, Dujsík, Řezníček, Škůrek – J. Káňa, David Krejčí, Bambula – Kusko, J. Knotek, Klimek – Olesz, Navrátil, Burian – Nahodil, Michal Kunc. Trenéři: Moták a Tomajko.