Vítěz Stanley Cupu z roku 2004 by rád i pro příští sezonu zůstal v extralize, zda to bude v týmu Mory, je však otázkou.¨

„Moje plány jsou takové, že chci zůstat v české lize," řekl v rozhovoru pro Deník Martin Cibák, o jehož služby má údajně velký zájem Zlín.

Po posledním zápase baráže se na olomouckém zimáku slavilo. Jak hodnotíte závěr sezony v podání olomouckého týmu?
Chvála bohu, že jsme se zachránili. Byly to nervy, ale myslím, že kluci měli v baráži vynikající začátek, první zápasy jim vyšly, ale pak to bylo dost vyrovnané. Myslím, že náš tým si bojovností záchranu určitě zasloužil.

Poslední zápas jste odehrál 20. února. Byl jste hodně zklamaný, že přišlo zranění v takovou dobu?
S tím nic nenaděláme. Dlouho jsem nebyl takhle dlouhodobě zraněný a vidíte, zrovna v ten nepravý čas to přijde. To je ale sport, takový je hokej. Já jsem chtěl udělat maximum pro to, abych se vrátil, ale bylo to dost komplikované, takže to dopadlo takhle.

Vaše zranění dlaně způsobila rána pukem?
Byla to střela, bylo to pukem a musel jsem i na operaci. Bylo to zadrátované a tak to bylo komplikovanější. Ještě budu muset jít na jeden zákrok, kdy mi to budou vytahovat.

Patřil jste mezi vůdčí osobnosti celého mužstva. Přemýšlel jste i tak, že to bude pro tým v rozhodujících fázích sezony velká ztráta?
Ani ne, někdy je to spíš naopak, že se tým semkne, když odejdou nebo se zraní starší a zkušenější hráči. A chyběli i další zkušení hokejisté jako třeba Pavel Skrbek nebo Ivan Majeský. Tým se semkl a hráči ukázali, že na to mají. Z té barážové čtyřky zaslouženě vybojovali záchranu.

Během sezony byly ale i vyšší cíle než jen extraligová záchrana.
Já jsem byl o tom přesvědčený a několikrát jsem při rozhovorech říkal, že máme tým na to, aby vybojoval play-off, a ne aby se bil o poslední místa. Je to určitě zklamání pro mě a myslím, že i pro tým i pro vedení, protože jsme na to určitě měli.

Sezona je u konce. Jak budete vzpomínat na olomoucké angažmá, pokud byste v příštím ročníku pokračoval v jiném klubu?
Pokud bych odešel, tak to je zkrátka hokej. Momentálně ale nemám nic podepsané, i když jsou nabídky a je nějaký zájem. Pokud by se tak stalo, tak bych na Olomouc měl jenom nejlepší vzpomínky, protože tito fanoušci byli jedni z nejlepších, jaké jsem zažil. Mám tady hodně kamarádů, takže se sem vždycky budu rád vracet, pokud tady nezůstanu, což zatím nevím. Každopádně to tady byla bomba, byl jsem opravdu spokojený.

A co extraliga, kterou jste si zahrál po téměř deseti letech? Splnila vaše očekávání?
Moje plány jsou takové, že chci zůstat v české lize. Ta soutěž se mi velmi zamlouvá. Důležité je, že nějaký zájem je a je to momentálně v řešení. Budeme se o tom bavit i tady v Olomouci. Teď chci jet co nejdřív domů na Slovensko, což je pro mě důležité.