„Kromě jedné sezony, kterou jsem odehrál v Budějkách, jsem působil v zámoří. Teď bych to chtěl zkusit v Evropě. Agent mi domluvil zkoušku v Olomouci," řekl ke své cestě na Hanou bývalý mládežnický reprezentant.

Zároveň si uvědomuje, že si bude muset zase zvyknout na širší hřiště.

„Dva roky jsem nebyl na velkém kluzišti. Ze začátku to bude asi těžší. V Evropě se ale zase nehraje tak do těla, takže se to vykompenzuje," odhaduje Soudek přechod na širší hřiště.

V zámoří působil sedm let, ale k vysněné NHL se nepřiblížil. Pouze na tři zápasy naskočil do AHL.

„Podepsal jsem smlouvu na farmě Colorada 
a po většinu sezony jsem působil na druhé farmě. Tři zápasy jsem odehrál v AHL. Vyhlídky na NHL moc velké nebyly, protože v Lake Erie bylo čtrnáct útočníků se smlouvami v NHL. Bylo jasné, kam mě zase pošlou," řekl Soudek.

Na zkušenosti ze Severní Ameriky ale nedá dopustit.

„Je to škola života. Člověk se přizpůsobí novému životnímu stylu, osamostatní se. Po všech stránkách je to jiné. Člověka to připraví na dospělý život," vyzdvihl Soudek.

Teď už ale má za sebou první trénink v Olomouci.

„Nebylo to jednoduché. Trenéři na to vlétli, což je jen dobře. Mělo to docela šťávu. Přihrávky byly nepřesné. Ale byl to první trénink a člověk se do toho dostane," poznamenal.

Olomoucký klub je pro něj zcela nové prostředí. Věřil však, že se zde setká se svým spoluhráčem z Victoria Royals, Lukášem Králíkem. „Ani jsem mu nepsal. Myslel jsem, že se potkáme při prvním tréninku. Slyšel jsem ale, že se snad zranil," byl zklamaný Soudek.