Olomoucká juniorka před deseti dny prohrála rozhodující semifinále play off se Spartou a do finále se tedy nepodívala. Zisk bronzových medailí Hanáci hodnotí jako velký úspěch.

„Myslím, že je to zatím náš vrchol kariéry," prohlásil Jan Lukáš.

V přestávce nedělního barážového zápasu mezi Morou a Libercem byl mladým Kohoutům z rukou olomoucké hokejové legendy Jiřího Dopity předán pohár a bronzové medaile. Členové úspěšného týmu si mohli před vyprodaným stadionem udělat čestné kolečko a vychutnat si zasloužené ovace.

„Takhle zaplněný zimák jsem v Olomouci ještě nezažil a byla to pro mě čest přebírat medaili před takovým publikem. Slyšel jsem o atmosféře, jaká byla, když se tady v devadesátém­čtvrtém vyhrál extraligový titul a teď je to tady podobné, takže je to pěkný pocit," usmíval se Lukáš, kterému se na krku houpala bronzová medaile.

Juniorka Mory prošla ve čtvrtfinále play off extraligy přes Chomutov. Kohouti prohráli domácí zápas, sérii však dokázali na severočeském ledě otočit ve svůj prospěch. Semifinále olomoučtí junioři zahájili prohrou na Spartě, v domácím zápase sice zvítězili, třetí rozhodující duel však šel na konto Pražanů.

„Určitě nás to ze začátku mrzelo, protože jsme chtěli dojít co nejdál a věděli jsme, že máme tým na to, abychom byli ve finále. Teď s odstupem času je zisk bronzových medailí skvělý pocit. Kdyby nám to před sezonou někdo řekl, tak bych mu nevěřil," přiznal Lukáš, který uplynulou sezonu může hodnotit jedině pozitivně.

„Dal jsem si určité cíle. Některé se mi povedly splnit, jiné zase ne. Na mistrovství světa jsem si nezachytal, ale byla to pro mě zkušenost. Viděl jsem nejlepší hráče ve své věkové kategorii a zkušenost to byla rozhodně dobrá," uvedl olomoucký rodák.

Tomu se v play off juniorské extraligy povedl husarský kousek – střela přes celé hřiště, která znamenala gól do sítě Chomutova.

„Vstřelená branka byla jenom třešničkou na dortu stejně jako zisk medaile," usmíval se Lukáš, který má pro další sezonu jasné cíle.

„Dostat se do týmu a bojovat tady o brankářskou jedničku. Chci tady chytat, to je můj cíl a ten chci zvládnout, ať tady bude extraliga, nebo první liga," prohlašuje s úsměvem Jan Lukáš.